Akcja #OtwieraMY. W Gdańsku dla policjantów będzie darmowa zupa. Restauracje otwierają się mimo obostrzeń

i

Autor: Pixabay Akcja #OtwieraMY. W Gdańsku dla policjantów będzie darmowa zupa. Restauracje otwierają się mimo obostrzeń

Akcja #OtwieraMY. W Gdańsku dla policjantów będzie darmowa zupa. Restauracje otwierają się mimo obostrzeń

2021-01-13 14:05

#OtwieraMY - pod takim hashtagiem w mediach społecznościowych trwa strajk przedsiębiorców z branży rozrywkowej. Ich zdaniem pomoc z tzw. tarcz antykryzysowych nie pomaga w ratowaniu ich biznesów przed bankructwem. - Na hasło ***** *** przez cały weekend obowiązuje 10 % rabatu przy zamówieniu na miejscu lub z odbiorem osobistym - czytamy na facebookowym profilu jednej z restauracji w Gdańsku.

Według ostatnich zapowiedzi rządu, tzw. "etap odpowiedzialności" został przedłużony do 31 stycznia. Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji – możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos. Obowiązuje również zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia.

Czytaj też: QUIZ. Słownik polskiej wsi. Jesteś z miasta? Tych słów możesz nie zrozumieć. Odważysz się sprawdzić?

Na Twitterze na profilu "#OtwieraMY" pojawiają się nazwy restauracji, dyskotek oraz innych lokali rozrywkowych, które zamierzają być otwarte pomimo pandemii. W Polsce za złamanie obowiązujących obostrzeń grozi kara do 30 tys. złotych.

W woj. pomorskim właściciele dwóch restauracji zapowiadają, że pomimo obowiązujących obostrzeń, będą serwować dania klientom odwiedzających ich lokale.

Drodzy Goście, nadszedł moment, w którym wypisujemy się z tego maratonu żenady jakim są obecny lockdown i dociskanie butem polskiej gastronomii - czytamy na oficjalnym fanpage'u restauracji "Czary Gary Bistro" z Gdańska. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest niezgodne z Konstytucją. [...]Od piątku 15 stycznia, z zachowaniem reżimu sanitarnego, można u nas zjeść w lokalu, przy stole, na talerzu. Na hasło ***** *** przez cały weekend obowiązuje 10% rabatu przy zamówieniu na miejscu lub z odbiorem osobistym. Dla planujących nas odwiedzić funkcjonariuszy policji zupa gratis.

Klientów do swojego lokalu zaprasza także "Duo Cafe" ze Słupska.

- Generujemy od kilku miesięcy ok. 20% normalnego obrotu, nie wystarcza na czynsz, na prąd, na spłatę kredytów, na pracowników... - napisał właściciel restauracji. - O poziomie "pomocy" ze strony państwa nie będę się nawet wypowiadał, bo szkoda moich nerwów. Zresztą my żadnej pomocy nie chcemy, chcemy móc normalnie pracować i zarabiać na siebie. Nie proszę też Was o żadne datki ani jałmużny, proszę za to Was z całego serca, jeżeli możecie sobie na to pozwolić i chcecie, aby Duo Cafe przetrwało - zamawiajcie od nas jak najwięcej i przychodźcie do nas do lokalu.  Zaciągnijcie znajomych, przekażcie rodzinie i przyjaciołom, że można do nas wpaść, można u nas zjeść, można się u nas napić.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

#GastroPomaga: Warszawskie restauracje pomagają lekarzom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE