Mają ich!

Amatorzy darmowej whisky zaatakowali go gazem! Awantura w supermarkecie

2023-09-11 20:34

Gdańsk: Złodzieje w wieku 24 i 27 lat skusili się na darmową whisky. Gdy pracownicy ochrony supermarketu rzucili się za nimi w pościg, jeden z nich został zaatakowany gazem łzawiącym. Sprawcy zostali ujęci przez policję. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Zamieszanie w gdańskim supermarkecie miało miejsce 31 sierpnia. Dwaj młodzi mężczyźni ukradli trzy butelki z whisky i uciekli z towarem. Ochroniarza ze sklepu potraktowali gazem łzawiącym. Po niespełna tygodniu policjanci dokonali przełomu w sprawie. - W minioną środę po godzinie 06:00 na ul. Okulickiego zatrzymali do tej sprawy 24-latka z Gdańska. Tego samego dnia policjanci Oddziału Prewencji KWP w Gdańsku na ul. Skrajnej zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze wylegitymowali 27-latka. Wtedy okazało się, że jest poszukiwany przez policjantów z Oruni do sprawy kradzieży rozbójniczej - czytamy w komunikacie gdańskiej policji.

Gdańsk: Kradzież rozbójnicza w supermarkecie. Zarzuty dla podejrzanych

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom w prokuraturze zarzutów za kradzież rozbójniczą. Prokurator objął 24-latka dozorem policyjnym i wydał mu zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 27-latka. Sąd nie przechylił się do tego wniosku. - Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat więzienia - podsumowują w komunikacie przedstawiciele KMP w Gdańsku.

Test Multiselect - pytania z testu psychologicznego do policji

Pytanie 1 z 16
Czasami śnię o rzeczach, o których nie wypada mówić