Gdynia: Autobusy w maseczkach zachęcają do zasłaniania twarzy [ZDJĘCIA]

2020-04-15 8:15

Gdyńskie autobusy kursujące między Pogórzem a Witominem oraz Kaczymi Bukami a Rumią mają w najbliższych dniach przypominać mieszkańcom o nakazie zasłaniania nosa i ust. Akcja Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdyni zachęca do noszenia maseczek, co od czwartku (16 kwietnia) będzie wymagane przy każdym wyjściu z domu. Jak prezentują się przebrane na czas epidemii pojazdy? Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

W czwartek i piątek autobusy ZKM Gdynia linii "R" oraz "141" będą kursować z zawieszonymi pod przednią szybą maseczkami. Pojazdy mają przypomnieć mieszkańcom o obowiązku noszenia maseczek, który wejdzie w życie już jutro. Na planowych postojach na wyświetlaczach pojawią się ponadto dwa napisy: "NOŚ MASKĘ" oraz "ZAKRYJ USTA I NOS".

Zobacz także: Spowiedź na spacerze wokół kościoła! Tak ksiądz rozgrzesza wiernych [ZDJĘCIA]

- We wszystkich działaniach związanych z epidemią liczy się przede wszystkim skuteczność. Szukamy takich metod, aby dotrzeć do ludzi i osiągnąć to, co jest nam potrzebne. Zazwyczaj cel dotyczący zdrowotnego bezpieczeństwa, dlatego chwytamy się różnych sposobów, od samego początku kreatywnych i nietypowych, ale takich, które działają. Jeśli przy okazji budzą uśmiech, który tak bardzo jest nam teraz potrzebny, to tym lepiej. Nie robimy tego jednak dla pochwał, ale po to, by gdynianie byli zdrowi i bezpieczni - tłumaczy Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Autobusy w Gdyni podczas epidemii. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Jak nie zwariować, siedząc w domu? Eksperci z Wielkiej Brytanii radzą - CZYTAJ WIĘCEJ W "PORADNIKU ZDROWIE"

Aktualna mapa zakażeń koronawirusem w Polsce

W poszczególnych punktach umieszczono informacje dotyczące liczby potwierdzonych przypadków zakażenia, osób zmarłych i wyleczonych dla konkretnych województw. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?
Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.