Dramatyczna akcja

Bohaterowie z gdańskiej policji uratowali życie 19-latki! Liczyła się każda sekunda

2023-06-19 8:53

Gdańsk: Ci policjanci udowodnili, że nie wybrali tego zawodu przez przypadek. Mowa o st. post. Marlenie Jakubik oraz mł. asp. Emilu Marchewce. Ten duet uratował 19-letnią kobietę. Skuteczna akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie świetna reakcja świadka, który zaalarmował służby. Szczegóły w poniższym materiale.

Policjantka i policjant z Gdańska - st. post. Marlena Jakubik oraz mł. asp. Emil Marchewka zasłużyli na ogromne brawa. W minioną środę (14 czerwca 2023 r.) wygrali wyścig z czasem. Ok. godziny 16:30 funkcjonariusze z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie, że młoda kobieta chce odebrać sobie życie. - O tej niebezpiecznej sytuacji policjantów zaalarmował znajomy kobiety. Mężczyzna jeszcze podczas zgłoszenia przekazał informację o przybliżonej lokalizacji miejsca, w którym kobieta mogła przebywać - czytamy w komunikacie gdańskiej policji.

Gdańsk: Dwójka policjantów uratowała życie 19-latce

W takich przypadkach nie ma ani chwili do stracenia i dobrze zdawał sobie z tego sprawę oficer dyżurny, który natychmiast skierował w rejon ul. Polanki najbliższy patrol. Funkcjonariusze szybko dojechali na miejsce i szukali kobiety. Policjanci zaczęli przeczesywać pobliski teren i podczas kontroli na jednym z parkingów ujawnili kobietę w zaparkowanym samochodzie.

- 19-latka siedziała na tylnym siedzeniu i była osłabiona. Mundurowi natychmiast wezwali karetkę pogotowia i kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów. W tym przypadku błyskawiczne i skuteczne działanie policjantów nie byłoby możliwe bez właściwej reakcji osoby zgłaszającej - podkreśla oficer prasowy pomorskiej policji.

St. post. Marlena Jakubik oraz mł. asp. Emil Marchewka służą w Komisariacie Policji IV w Gdańsku. Ich praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców, realizowanie interwencji, patrolowanie, ale także bezpośrednie ratowanie życia, jak w tej sytuacji - chwalą koleżankę i kolegę policjanci.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Co myślisz o naśmiewaniu się z depresji?
Bydgoscy policjanci uratowali desperata