Trefl Sopot wygrał w Szczecinie z miejscowym Kingiem

Autor: fot. Pixabay Trefl Sopot wygrał w Szczecinie z miejscowym Kingiem

Cenna wygrana sopockich koszykarzy w Szczecinie. Trefl ustrzelił „setkę”

2019-01-06 11:00

Zawodnicy Trefla szybko musieli pozbierać się po derbowej porażce z Arką. W Szczecinie zagrali przede wszystkim świetną czwartą kwartę i po raz pierwszy w sezonie rzucili rywalom więcej niż 100 punktów. Wygrana 104:94 jest dopiero trzecim, ale niezwykle cennym zwycięstwem sopocian w rozgrywkach Energa Basket Ligi.

Przed spotkaniem ze szczecińskim Kingiem sopocianie plasowali się na przedostatniej pozycji EBL, a na koncie mieli już pierwszą tegoroczną porażkę, na dodatek w prestiżowych derbach Trójmiasta z Arką. Rywale tymczasem nadal pilnują miejsca w czołowej ósemce i liczą w tym sezonie na awans do fazy play-off.

Pierwsza kwarta sobotniego spotkania pokazała jednak, że czeka nas wyrównany pojedynek i rzeczywiście tak było w całej pierwszej połowie. Na przerwę sopocianie schodzili z 6-punktowym prowadzeniem. Koszykarze Kinga zagrali jednak świetną trzecią kwartę i na ostatnią część meczu to oni wychodzili z 6 punktami przewagi.

Ostatnia kwarta była już ofensywnym popisem Trefla. Świetną strzelecką dyspozycję pokazał rezerwowy Łukasz Kolenda, który z 16 punktami na koncie był najskuteczniejszym zawodnikiem gości. Dobrą formę z derbowego meczu z Arką podtrzymał Sasa Zagorac – autor 15 „oczek”. Najlepszy w barwach Trefla mecz rozegrał z kolei kolejny rezerwowy, Damian Jeszke, który uzbierał w Szczecinie 13 punktów. Double-double (12 pkt, 11 zbiórek) popisał się Milan Milovanović.

Trefl wraca ze Szczecina z trzecią w sezonie, a drugą na wyjeździe wygraną i odbija się powoli od ligowego dna. 13 stycznia, w przyszłą niedzielę, sopocian czeka arcyważny mecz w Ergo Arenie z sąsiadującym w tabeli AZS Koszalin.

King Szczecin – Trefl Sopot 94:104

King: Kikowski (16 pkt), Schenk (14 pkt), Diduszko (15 pkt), Paliukenas (10 pkt), Sajus (10 pkt) oraz Jogela (15 pkt), McKee (5 pkt), Bartosz (9 pkt), Wilczek (0 pkt)

Trefl: Baker (14 pkt), Śmigielski (8 pkt), Flowers (8 pkt), Leończyk (10 pkt), Milovanović (12 pkt) oraz Ł. Kolenda (16 pkt), Zagorac (15 pkt), Jeszke (13 pkt), Taylor (8 pkt), Kulka (0 pkt)