Brawo!

Cesarzowa i arcyksiąże trenują w Gdańsku

2024-01-15 16:01

Kasia Rajkowska (14 l.) i Marcel Błaszczyk (16 l.) z turnieju z cyklu WTT Youth Contender w austriackim Linzu wrócili do Gdańska z medalami. Konkretnie trzema - złotym, srebrnym i brązowym. Kasia i Marcel trenują tenis stołowy w Centrum Szkolenia Tenisa Stołowego imienia Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W niedzielę 14 stycznia w Linzu (Austria) zakończył się turniej cyklu WTT Youth Contender. Doskonale zaprezentowała się na nim dwójka polskich zawodników, na co dzień trenująca na gdańskiej Zaspie w CSTS im. Andrzeja Grubby. Kasia Rajkowska przy tenisowym stole wywalczyła dwa medale. Indywidualnie, w kategorii wiekowej U15 Kaśka stanęła na najniższym stopniu podium. W mikście - w parze z Aleksem Pakuła - zdobyła złoty medal. Kasia jest leworęczna. Jej styl to od pierwszej piłeczki frontalny atak.

Nie tylko Kasia Rajkowska. Marcel przywiózł medal do Gdańska

Doskonale na silnie obsadzonym turnieju w Austrii wypadł jej kolega z ośrodka Marcel Błaszczyk. On nie był wysoko rozstawiony. Przegrał dopiero w finale. Do Polski wróci ze srebrnym medalem. Młodym tenisistom stołowym redakcja "Super Expressu" składa wyrazy uznania.