"Cisza" w Gdańsku. Najlepsi fotoreporterzy uczcili pamięć Pawła Adamowicza

2022-01-14 18:47
Cisza - byli z Pawłem Adamowiczem najbliżej
Autor: Aleksander Gadomski

Dla wielu z nich był jak dobry znajomy. Przez lata spotykali się w pracy. On pracował dla Gdańska, a oni dla najważniejszych redakcji. W Ratuszu Głównego Miasta otwarto wystawę zdjęć najlepszych polskich fotoreporterów, która dokumentuje czas żałoby w Gdańsku, po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

W piątek, 14 stycznia, uroczyście otwarto wystawę zorganizowaną przez Muzeum Gdańska we współpracy ze środowiskiem pomorskich fotoreporterów. Zbiór tych niezwykle istotnych i głębokich fotografii dokumentuje czas żałoby w Gdańsku sprzed trzech lat. 

To fotograficzna kronika wydarzeń składająca się z ponad sześćdziesięciu zdjęć wykonanych od momentu informacji o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza do dnia uroczystości pogrzebowych. 

O wyjątkowej wartości tej poruszającej wystawy świadczą najlepiej renoma autorów zdjęć. Na kronikę składają się fotografie najlepszych polskich fotoreporterów. Do tego grona należy zaliczyć wielokrotnie nagradzanych w najbardziej prestiżowych konkursach m.in. Karolinę Misztal Świderską z "Dziennika Bałtyckiego", Marcina Gadomskiego z "Super Expressu" czy Mirosława Pieślaka z "Faktu".

W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięli m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Piotr Adamowicz. 

Wystawę można zobaczyć w Galerii Palowej w Ratuszu Głównego Miasta przy ul. Długiej 46/47 w Gdańsku, w dniach od 15 stycznia do 28 lutego. 

Cisza/silence - wernisaż zdjęć najlepszych fotoreporterów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE