Co się stało z Iwoną Wieczorek? Dziś premiera książki o tajemniczym zaginięciu młodej gdańszczanki

2018-11-28 15:05
Książka o zaginięciu Iwony Wieczorek już w sprzedaży
Autor: materiały prasowe / archiwum prywatne Książka o zaginięciu Iwony Wieczorek już w sprzedaży

W środę (28 listopada) swoją premierę ma książka pióra Janusza Szostaka pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek?", wydana nakładem Wydawnictwa Harde. Opisuje ona najbardziej medialną historię zaginięcia w Polsce, nierozwiązanego od ośmiu lat.

Śledztwo prowadziła Komenda Wojewódzka Policji i Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, ale w poszukiwania młodej kobiety zaangażowani byli również "Łowcy cieni", policjanci z Poznania, specjalizujący się w tropieniu najbardziej niebezpiecznych przestępstw, detektywi, jasnowidze czy radiesteci. Medialny rozgłos, który ekscytował lub budził oburzenie, zaktywizował działania policji. Dlaczego wciąż brak efektów tej pracy? Jak twierdzi Janusz Szostak, autor książki "Co się stało z Iwoną Wieczorek?", sprawcy mogli być związani z półświatkiem biznesmenów, policjantów, pracowników wymiaru sprawiedliwości. Nadzieja odżyła dopiero po przekazaniu sprawy Prokuraturze Krajowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Miała być przetrzymywana na jednej z działek"! Zbigniew Ziobro pomoże rozwiązać zagadkę zaginięcia Iwony Wieczorek?, opublikowanym na początku września.

Janusz Szostak, wraz z Fundacją Na Tropie, podjął się wyjaśnienia zagadki zniknięcia nastolatki. W książce "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" opisuje przebieg reporterskiego śledztwa, rejestruje rozmowy z osobami związanymi z dramatem, analizuje zebrane materiały i tomy policyjnych akt. Jest przekonany, że morderca Iwony Wieczorek przewija się wielokrotnie na kartkach książki. Deklaruje kontynuowanie dziennikarskiego śledztwa, jeśli policyjne dochodzenie nie skończy się sukcesem.

Zobacz także: Ten fragment budzi najwięcej kontrowersji. Jest kolejna analiza detektywów ws. Iwony Wieczorek! [WIDEO]

Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 roku. w drodze z sopockiego klubu Dream Club, gdzie bawiła się z koleżanką Adrią oraz trzema poznanymi niedawno kolegami: Adrianem, Markiem i Pawłem, do domu w dzielnicy Jelitkowo w Gdańsku.

Właśnie zdała maturę. Dostała się na studia do Wyższej Szkoły Marynarki. Trwało lato. Wakacje zapowiadały się pięknie...

Zobacz także: Detektywi wiedzą, co się stało z Iwoną Wieczorek? Wyniki śledztwa opublikowali w internecie [AKTUALIZACJA]

Co roku w Polsce, według danych policji, znika niemal 20 tysięcy osób. Większość z nich wraca do domu lub zostaje odnaleziona. Niektórzy przepadają bez wieści. Bliscy przeżywają katusze niewiedzy, nie mogąc przez lata poznać prawdy o życiu lub śmierci zaginionego ojca, żony, syna. Być może dziennikarskie śledztwo przyczyni się do rozwiązania zagadki zniknięcia 19-letniej mieszkanki Gdańska.

Zobacz także: "Miała być przetrzymywana na jednej z działek"! Zbigniew Ziobro pomoże rozwiązać zagadkę zaginięcia Iwony Wieczorek?

"Co się stało z Iwoną Wieczorek?" autorstwa Janusza Szostka, redaktora naczelnego "Reportera" i prezesa Fundacji Na Tropie, to kolejna reporterska książka Wydawnictwa Harde. Od 28 listopada 2018 roku jest dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych.

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE