Członek komisji wyborczej zachowywał się agresywnie. Interweniowała policja. Był pod wpływem alkoholu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Członek komisji wyborczej zachowywał się agresywnie. Interweniowała policja. Był pod wpływem alkoholu

Incydent podczas wyborów

Członek komisji wyborczej zachowywał się agresywnie. Interweniowała policja. Był pod wpływem alkoholu

2024-04-21 11:54

Do incydentu związanego z zakłóceniem przebiegu wyborów samorządowych doszło w niedzielę, 21 kwietnia, w Gdyni. Jeden z członków komisji w dzielnicy Oksywie został zatrzymany przez policję po tym jak zachowywał się agresywnie. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej sierż. sztab. Piotr Pawłowski z biura prasowego pomorskiej policji, w niedzielę rano w jednej z komisji wyborczych w Gdyni Oksywiu doszło do zakłócenia pracy komisji przez jednego z jej członków.

- 35-letni mężczyzna był agresywny w stosunku do innych członków, w związku z czym poddano go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie - z wynikiem 0,04 mg/l - poinformował policjant.

Ponadto od mężczyzny zostanie pobrana krew do badań mających sprawdzić, czy był pod wpływem narkotyków.

Sierż. sztab. Piotr Pawłowski dodał, że 35-letni członek komisji został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art 249 Kodeksu karnego, czyli zakłócanie przebiegu wyborów. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki