Dodatkowe pieniądze na dziecko. Wsparcie rozwoju młodych

i

Autor: pixabay

Edukacja

Dodatkowe pieniądze na dziecko. Wiemy, kto otrzyma wsparcie

2024-04-12 10:00

50 złotych na każdego ucznia otrzymają sopockie (województwo pomorskie) szkoły podstawowe w tym roku. Od września Miasto przeznaczy na to środki z budżetu. Dodatkowe pieniądze mają pójść na atrakcje dla dzieci.

Dofinansowanie udziału uczniów publicznych szkół podstawowych w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych to nowy projekt, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły korzystać z większej liczby atrakcyjnych zajęć wspierających rozwój talentów i zainteresowań uczniów.

Od 1 września 2024 r. sopockie szkoły podstawowe otrzymają na ten cel z budżetu miasta 50 zł na każdego ucznia. Projekt potrwa do końca 2024 r. Szkoła będzie mogła przeznaczyć dofinansowanie nie tylko na wydarzenia organizowane w Sopocie, ale także w Trójmieście i województwie pomorskim.

Inwestowanie w edukację młodego pokolenia jest dla mnie sprawą priorytetową To zawsze przynosi dobre efekty. Sopoccy uczniowie otrzymają jeszcze więcej możliwości rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich, uczestnictwa w życiu kulturalnym i naukowym podczas zajęć wspierających rozwój ich talentów i zainteresowań. Cieszy mnie, że szkołom podstawowym ten pomysł się spodobał

– mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydenta Sopotu.

Dofinansowanie to jeden z elementów systemu wspierania działalności dydaktycznej, wychowawczej i kulturalnej realizowanej przez szkoły. Zajęcia odbywać się będą poza szkołą (teatry, kina, muzea, domy kultury, uczelnie wyższe, instytuty naukowe). Ze względów organizacyjnych będzie także możliwość organizacji zajęć, warsztatów, spektakli, pokazów itp. na terenie szkoły podstawowej. 

GALERIA: Lemury zamieszkały w gdańskim zoo

Morderca z maską z twarzy ojca | Pokój Zbrodni

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki