13-latka trafiła do szpitala

Dramatyczny wypadek! Potrąciła dziewczynkę na pasach. "Zaczęła biec do przodu"

2023-12-06 11:22

Do groźnego wypadku doszło w Nowym Stawie (województwo pomorskie). Kiedy babcia 13-latki zobaczyła, że samochód nie hamuje, wycofała się z przejścia dla pieszych. Niestety, dziewczynka pobiegła do przodu i została potrącona. Poszkodowana trafiła do szpitala.

- W poniedziałek, około godziny 15.00, w Nowym Stawie na ul. Westerplatte doszło do potrącenia 13-latki. Kobieta wraz ze swoją wnuczką weszła na przejście dla pieszych. Kiedy zobaczyła nadjeżdżający w ich stronę i nie hamujący pojazd, cofnęła się, niestety dziewczynka zaczęła biec do przodu i została uderzona przez volkswagena - opisuje wypadek asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Dziewczynka trafiła do szpitala, na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierująca samochodem 38-latka była trzeźwa. Kobieta będzie odpowiadała za spowodowanie wypadku.

Potrącenie na pasach w Nowym Stawie. Apel policji

- Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tylko przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi - przekazuje oficer prasowa malborskiej komendy. Kierowcom przypomina, że przy przejściach dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Ten komunikat ma jeszcze większą moc w momencie, gdy warunki atmosferyczne nie ułatwiają nam zadania.

.....................................................................................

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].