Gdański Falowiec, lata 70.

i

Autor: Z prywatnego archiwum Pani Z.Sokołowskiej, udostępnione przez Krzysztofa Skrzypskiego Gdański Falowiec, lata 70.

Falowce w Gdańsku [ZDJĘCIE, HISTORIA, DYSKUSJA]

2015-05-26 17:49

Gdańsk ma aż dziewięć, długich na setki metrów budynków, popularnych falowców. Prezentujemy zdjęcie jednego z nich, które we wspomnieniach cofną nas o kilkadziesiąt lat. Warto załapać się na taką krótką wycieczkę, bo falowce to przecież kawał gdańskiej historii. Ale i teraźniejszości. Kto mieszkał lub mieszka w falowcu?

Budowane w latach 60 i 70. gdańskie falowce (największy z nich liczy sobie aż 860 metrów długości!) do dziś budzą wiele emocji. Niektórym nie podoba się ich wygląd, inni narzekają na cienkie ściany i  mikroskopijne mieszkania. Są też jednak tacy, którzy wskazują na piękne widoki z gdańskich "drapaczy chmur, które idą w bok". Jeszcze kolejni podnoszą argument dobrej lokalizacji gdańskich falowców i przekonują, że także i w socjalizmie potrafiono budować całkiem nieźle.

Jakie jest Wasze zdanie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE