Fotowoltaika dla laika. Dlaczego warto robić prąd samemu?

i

Autor: Materiały prasowe

Fotowoltaika dla laika. Dlaczego warto robić prąd samemu?

2020-10-19 9:15

Instalacje fotowoltaiczne błyskawicznie zyskują na popularności. Zwiększa się dostępność produktów, a nowe regulacje prawne czynią inwestycję prostszą i jeszcze bardziej opłacalną. Dlaczego więc nie wziąć sprawy w swoje ręce? Jak zacząć produkować energię elektryczną na własnym podwórku? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

W ostatnich latach instalacje fotowoltaiczne mają w Polsce duże wzięcie. Coraz większa część społeczeństwa przekonuje się, że to jedna z najbardziej wygodnych i dostępnych dla niemal każdego form wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Produkcja energii elektrycznej na własny użytek zachęca przedsiębiorców, ale i osoby inwestujące na potrzeby swojego gospodarstwa domowego. Wykorzystanie energii słonecznej w tak efektywny sposób możliwe jest nie tylko w gorących krajach dalekiego południa. W naszym umiarkowanym klimacie instalacje fotowoltaiczne okazują się być bardzo wydajne.

Fotowoltaika. Co warto wiedzieć? Dlaczego to się opłaca?

Jest kilka czynników, które uwidaczniają, że posiadanie instalacji fotowoltaicznej ma sens. Inwestycja może w niedługim czasie okazać się bardzo opłacalna. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Malejący koszt inwestycji

Obecne warunki na rynku sprawiają, że ceny elementów instalacji wyraźnie spadły względem sytuacji sprzed kilku lat. Dodatkowym atutem może być szansa na skorzystanie z dotacji czy preferencyjnych kredytów, a także atrakcyjnych ulg podatkowych. Wówczas koszt wkroczenia w świat darmowego prądu ze słońca przestaje być problemem.

  • Opłacalność

Matematyka nie kłamie. Wszystkie kalkulacje dają wyraźnie do zrozumienia, że fotowoltaika to korzystna inwestycja. Przy instalacji o wielkości 7,7 kWp, uwzględniając dotację w wysokości 5000 złotych oraz ulgę podatkową, zwrot kosztów następuje już w siódmym roku użytkowania. Jak wyliczają eksperci ze Stilo Energy, po 25 latach wychodzimy zdecydowanie na plus, zyskując aż... 125 TYSIĘCY ZŁOTYCH! [CZYTAJ WIĘCEJ].

  • Ekologia

Biorąc odpowiedzialność za konsekwencje własnego postępowania, powoli zmieniamy świat również w większej skali. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej zwiększa możliwość komfortowego użytkowania pojazdów elektrycznych. Ładowanie auta w domu, gdy znikają obawy o ogromne rachunki za prąd, ma same plusy.

  • Niezależność

Zmiany cen energii elektrycznej nie dotyczą osób, które zainwestowały w fotowoltaikę. Właśnie dlatego tak często decydują się na nią przedsiębiorcy, u których problem z dostawą prądu może skutkować sporymi stratami finansowymi. Przy własnej instalacji jesteśmy zawsze pewni, że nic nam nie grozi.

Zainwestuj w fotowoltaikę i zacznij płacić dopiero za pięć miesięcy

Jeśli już teraz chcesz oszczędzać na energii elektrycznej, a nie jesteś jeszcze gotowy na inwestycję, brak gotówki nie stanowi problemu. Instalacja fotowoltaiki nie musi wiązać się z ryzykiem. Rozłożenie spłaty na miesięczne raty to doskonały sposób na odciążenie portfela. W jednej z ofert Stilo Energy, firmy cieszącej się nieskazitelną opinią klientów, pierwszej wpłaty możemy dokonać dopiero po pięciu miesiącach. Brak środków na wpłatę początkową jest zatem do przeskoczenia, nawet bez dokumentowania dochodów. Decyzję o przyznaniu kredytu otrzymasz w zaledwie kilka minut. - Oznacza to, że Twoja instalacja zacznie na siebie zarabiać już od pierwszego dnia po jej włączeniu, a Ty pierwszą ratę zapłacisz dopiero za kilka miesięcy. Co więcej, wysokość przyszłej raty jest zbliżona do miesięcznych wydatków za prąd, więc nie odczujesz żadnej różnicy - tłumaczą eksperci ze Stilo Energy. Spłatę całej instalacji możesz rozłożyć na kilka miesięcy lub nawet lat, dostosowując wysokość raty do swoich możliwości.

Pan Adam z Gdańska zainwestował w fotowoltaikę od Stilo Energy już osiem miesięcy temu. Jego dom ma 150 metrów kwadratowych powierzchni, a czteroosobowa rodzina wydawała na energię elektryczną około 330 złotych miesięcznie. Z wyliczeń wynikało, że instalacja o mocy 6,4 kWp powinna w pełni zaspokoić potrzeby wszystkich domowników. Po uwzględnieniu dotacji programu "Mój Prąd", którą eksperci ze Stilo Energy pomogli uzyskać panu Adamowi, koszt obniżył się o 5000 złotych, a miesięczna rata kredytu zmalała do 299 złotych. Warto też pamiętać, że koszty instalacji fotowoltaicznej mogą być odliczane od podstawy opodatkowania, co jeszcze zmniejsza ostateczny wydatek.

Co więcej, firma Stilo Energy przygotowała specjalną ofertę dla osób, które nie zwlekają z decyzją. Obniż koszt instalacji o kwotę rachunków za energię elektryczną, jakie powinieneś opłacić do końca roku. Im szybciej się zdecydujesz, tym większy rabat dostaniesz.

Więcej informacji o instalacjach fotowoltaicznych oraz ofercie Stilo Energy znajdziesz na stronie internetowej.

Fotowoltaika dla laika. Dlaczego warto robić prąd samemu?

i

Autor: Materiały prasowe Link: StiloEnergy.pl

Artykuł Sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki