Gdańsk: Akcja straży miejskiej. Ponad 120 sprawdzonych samochodów w dwa poranki!

2020-01-16 11:30 PT
Straż Miejska w Gdańsku
Autor: straż miejska Straż Miejska w Gdańsku

W poniedziałek i wtorek (13-14 stycznia) funkcjonariusze straży miejskiej sprawdzali identyfikatory przy ulicy Subisława 23 na Żabiance. Zakaz ruchu dotyczy w tym miejscu wszystkich kierowców poza taksówkarzami i posiadaczami identyfikatorów. Skala kontroli może zaskakiwać. Tylko przed wspomnianym budynkiem nałożono aż 18 mandatów i udzielono 11 pouczeń.

- Wzmożone kontrole były efektem dużej ilości zgłoszeń napływających od mieszkańców. Zdecydowaliśmy się na poranne działania, gdyż popołudniowe nie przynosiły oczekiwanych efektów. Wczesnym rankiem mogliśmy prowadzić dynamiczne kontrole kierowców wyjeżdżających do pracy, na miejscu egzekwować przestrzeganie przepisów i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy nie posiadali odpowiednich identyfikatorów - mówi Damian Lellek z gdańskiej straży miejskiej.

Znak B-1 (zakaz ruchu) z tabliczką „Nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów S.M. Żabianka, służb komunalnych, taxi, jednośladów” często jest ignorowany przez kierowców. Złamanie przepisów wiąże się z konsekwencjami. - Za niezastosowanie się do znaku B-1 grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych - informuje straż miejska.

Funkcjonariusze zapowiadają też podobną akcję, tym razem na Przymorzu. Ma ona zostać przeprowadzona w pobliżu budynku mieszkalnego przy ulicy Kołobrzeskiej 31.