Gdańsk: EGZOTYCZNY WĄŻ pełzał po klatce schodowej! Mieszkańcy byli PRZERAŻENI

2019-09-10 13:45 PT
Wąż
Autor: Straż miejska w Gdańsku

W piątek (6 września) na klatce schodowej w budynku mieszkalnym przy ulicy Słowackiego zauważono widocznego na zdjęciu węża. Gad pełzał po podłodze, wywołując zupełnie zrozumiały strach u mieszkańców. Jak twierdzą wezwani na miejsce strażnicy, istniała obawa, że egzotyczne zwierzę może być jadowite.

Zgłoszenie funkcjonariusze otrzymali kilka minut przed 15:30. Mieszkańcy byli przerażeni. Strażnicy miejscy natychmiast pojechali to sprawdzić.

- Gad miał około metr długości. Przypominał węża koralowego, który jest jadowity. Jednemu z mieszkańców udało się złapać go do kartonu - relacjonuje mł. insp. Krzysztof Schuetz. - Szybko zakleiłem pudełko, aby gad się z niego nie wydostał i nikogo nie ukąsił. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy miejskiego łowczego - dodaje.

Jak zapewnia Robert Kacprzak z gdańskiej straży miejskiej, wąż trafił do lekarza weterynarii, który zajmuje się egzotycznymi zwierzętami na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Okazało się, że to lancetogłów mleczny, zwany też wężem królewskim. Jest niegroźny dla człowieka. Aby odstraszyć drapieżniki, do złudzenia przypomina jadowitego koralowca - tłumaczy Kacprzak.