Gdańsk, Gdynia czy Sopot? O którym mieście mowa? [QUIZ]

2019-12-10 21:00 PT
Gdańsk, Gdynia czy Sopot? O którym mieście mowa? [QUIZ]
Autor: Pixabay.com Gdańsk, Gdynia czy Sopot? O którym mieście mowa? [QUIZ]

Trójmiasto może pochwalić się całą masą atrakcji, ciekawą historią i wyjątkowymi wydarzeniami. Życie w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie toczy się jednak zupełnie różnymi torami. Mieszkańcy często spierają się ze sobą o te różnice i próbują udowodnić wyższość swojego miasta nad pozostałymi. Choć w sporach tych próżno szukać głębszego sensu, będąc w Trójmieście, warto wiedzieć "co i gdzie".

Gdańszczanie, gdynianie i sopocianie żyją blisko siebie. Korzystają z tej samej linii SKM czy obwodnicy, spacerują nad tą samą zatoką. Część mieszkańców czułaby się jednak nieswojo, przebywając na co dzień w innej części aglomeracji. Niektórzy każdą wycieczkę do sąsiedniego miasta traktują niczym wyprawę. Są i tacy, którzy twierdzą, że ich okolica się wyróżnia i na tle całego Trójmiasta jest tą wyjątkową. Postanowiliśmy więc sprawdzić naszych czytelników i zadać kilka prostych pytań.

O którym mieście mowa - Gdańsku, Gdyni czy Sopocie? Dla miejscowych zdobycie kompletu punktów nie powinno być żadnym problemem. Osoby spoza Trójmiasta mogą mieć nieco większą zagwozdkę. Sprawdź, czy poradzisz sobie z naszymi zagadkami i pochwal się wynikiem!

Gdańsk, Gdynia czy Sopot? O którym mieście mowa? ROZWIĄŻ QUIZ

ZOBACZ WIDEO: