Gdańsk. Kompletnie pijana kobieta próbowała nakarmić piersią swoją córkę

2022-05-23 13:47
Gdańsk. Kompletnie pijana kobieta próbowała nakarmić piersią swoją córkę
Autor: Pixabay Gdańsk. Kompletnie pijana kobieta próbowała nakarmić piersią swoją córkę

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 33-letnia mieszkanka Gdańska, która opiekowała się kilkumiesięczną córką. Na miejscu interweniowali policjanci. Kobieta została zatrzymana, a dziecko zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczym. Jeśli okaże się, że 33-latka swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo się w niedzielę (22.05) po południu. Policjanci  z Gdańska otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się dzieckiem. Policjanci udali się na miejsce. - W jednym z mieszkań na Żabiance zastali cztery pijane osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dziecko. W mieszkaniu panował bałagan, a na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, w tym 33-letnią matkę dziewczynki i sprawdzili jej stan trzeźwości - informuje oficer prasowy policji w Gdańsku. Kobieta miała w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kompletnie opiekowała się czteromiesięczną dziewczynką. - W takim stanie w próbowała też nakarmić piersią małą dziewczynkę - dodaje oficer prasowy.

Czytaj też: Urodziła dziecko i wrzuciła je do wiadra. Morderstwo noworodka na Podlasiu. Ziobro chce surowszej kary dla matki

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które sprawdziło stan zdrowia dziewczynki. Na szczęście dziecku nic się nie stało, zbadane przez lekarza zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczym. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną też przekazane do sądu rodzinnego. Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy szczepisz swoje dzieci?
Objawy u noworodka, którymi nie warto się niepokoić
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE