Gdańsk: Kompletnie pijany wjechał w latarnię. Grożą mu dwa lata więzienia

2021-01-22 11:45 pt
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Policja [zdjęcie ilustracyjne]

W czwartkowy poranek (22 stycznia) na ulicy Jabłoniowej w Gdańsku 28-letni kierowca Volkswagena wjechał w słup. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności. Może również stracić uprawnienia.

Do zdarzenia doszło po godzinie 6:00. - Funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który autem uderzył w latarnię. Mundurowi przyjechali na miejsce i w wyniku podjętej interwencji zatrzymali 28-letniego kierowcę Volkswagena. Jadąc wzdłuż placu manewrowego, nie dostosował on prędkości do warunków, dlatego na łuku stracił panowanie nad pojazdem. Podczas czynności okazało się, że sprawca kolizji miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu - tłumaczy nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku.

Stróże prawa doprowadzili 28-letniego mieszkańca Trójmiasta do komisariatu. Przedstawiono mu już zarzuty.

Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Zdecydowanie poważniejsze konsekwencje wiążą się z samą jazdą na podwójnym gazie. Podejrzany może trafić za kratki nawet na dwa lata.

Kolejki ustawiają się do rejestracji do szczepień