Gdańsk: Ktoś nakłonił Tymona do samobójstwa?! Prokuratura o śmierci 18-latka [NOWE FAKTY]

2021-04-28 13:00 pt Martyna Łukaszewska
Tragiczny finał poszukiwań 18-letniego Tymona. Znaleziono jego ciało
Autor: Archiwum

O zaginięciu Tymona z Gdańska mówiło się w całym Trójmieście. Niestety, w minioną sobotę (24 kwietnia) nastąpił tragiczny finał poszukiwań. Ciało 18-latka zostało znalezione przez przypadkowego przechodnia w lasach oliwskich. Chłopak ostatni raz był widziany na Przymorzu dzień wcześniej, około godziny 16:00. Jak przekazał Super Expressowi prokurator Mariusz Duszyński, wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok, jednak na opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej trzeba będzie poczekać. Choć ze wstępnych ustaleń wynika, że do śmierci Tymona nie przyczyniły się osoby trzecie, przed dwoma dniami wszczęto śledztwo w kierunku poważnego przestępstwa. Czy ktoś mógł namówić 18-latka z Gdańska do samobójstwa?

Gdańsk: 18-letni Tymon nie żyje. "Prokuratorskie śledztwo pozostaje w toku"

W sobotni poranek, około godziny 8:00, zwłoki 18-letniego Tymona znalazł mężczyzna, który biegał po lasach oliwskich. Ciało chłopaka wisiało na drzewie. Policja potwierdziła, że jest to zaginiony nastolatek. Sekcję zwłok przeprowadzono we wtorek (27 kwietnia). Na dokładne wyniki badań trzeba będzie jednak poczekać. Czy ktoś mógł wiedzieć o zamiarach Tymona? Jak udało nam się ustalić, Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa w miniony poniedziałek (26 kwietnia) wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa z art. 151 k.k. Mowa w nim o namowie do samobójstwa lub pomocy przy targnięciu się na własne życie. - Czyn ten stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - tłumaczy w przesłanym nam piśmie prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Do sprawy śmierci 18-letniego Tymona z Gdańska będziemy wracać na łamach portalu SE.PL/TROJMIASTO.

Groby muzułmańskie i romskie w Polsce. Król cyganów i brutalnie zamordowany 16-latek. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE