Prokuratura Okręgowa w Gdańsku [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Fot. Patryk Rosiński / ESKA INFO Prokuratura Okręgowa w Gdańsku [zdjęcie ilustracyjne]

Gdańsk: Magdalena Adamowicz złożyła zażalenie ws. "politycznych aktów zgonu" [AUDIO]

2019-02-06 17:55

Jest kolejne zażalenie ws. decyzji prokuratury o umorzeniu postępowania wobec Młodzieży Wszechpolskiej. W lipcu 2017 roku przedstawiciele tej organizacji wystawili "polityczne akty zgonu" jedenastu prezydentom miast, którzy podpisali deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji. Postępowanie umorzono w związku z brakiem przejawów przestępstwa czy gróźb.

Prezydenci, których dotyczyły "polityczne akty zgonu", na początku roku zapowiedzieli odwołania od decyzji prokuratury. Wśród nich był Paweł Adamowicz, zamordowany przez Stefana W. podczas koncertu "Gdańsk dla Orkiestry".

Zażalenie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku złożyła wdowa po tragicznie zmarłym prezydencie miasta, Magdalena Adamowicz. - W imieniu byłego prezydenta Gdańska występuje teraz jego żona - potwierdziła Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Posłuchaj:


To oni zasiadają w Radzie Miasta Gdańska. Zobacz, kto decyduje o naszej lokalnej rzeczywistości [SYLWETKI RADNYCH I GALERIA ZDJĘĆ]

Dlaczego sprawa została umorzona przez prokuratora prowadzącego? Posłuchaj wyjaśnienia:


Prokurator ma podjąć decyzję co do zażaleń, gdy stanowisko zajmą wszystkie osoby, którym wystawiono "polityczny akt zgonu".

Zobacz także: Podpisy pod kandydaturą Aleksandry Dulkiewicz mogą być nieważne! Wpłynęła skarga do Sądu Najwyższego

Tłumy na pogrzebie Pawła Adamowicza. Zobacz galerię zdjęć:

Wspomnienie Pawła Adamowicza. ZOBACZ WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE