Gdańsk: Nastolatek strzelał z pistoletu do okien! Trafi za kratki?

i

Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Nastolatek strzelał z pistoletu do okien! Trafi za kratki?

Gdańsk: Nastolatek strzelał z pistoletu do okien! Trafi za kratki?

2020-07-15 13:00

Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali 19-latka, który miał strzelać z pistoletu gazowego w okna budynku. Pokrzywdzony oszacował straty na tysiąc złotych, jednak wybryk młodego mężczyzny mógł kosztować nawet utratę zdrowia. Podejrzanemu grozi 5-letnia odsiadka.

Policjanci z komisariatu w Osowej przyjęli zawiadomienie kilka dni temu. - Nieznany sprawca w ciągu dwóch dni uszkodził szyby w nowym budynku. W oknach widoczne były przestrzeliny. Na miejscu wykonano oględziny i zabezpieczono ślady - mówi st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mundurowi szybko zdobyli informacje, które doprowadziły ich do sprawcy przestępstwa. - Funkcjonariusze wczoraj po godzinie 19:00 zapukali do jednego z mieszkań, w którym zatrzymali 19-latka. Podczas przeszukania za paskiem jego spodni znaleziono pistolet gazowy, a w jednym z pokoi w szafce zabezpieczono pudełko, w którym znajdował się stalowy śrut - dodaje rzeczniczka gdańskiej policji.

Młody mężczyzna musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Po przesłuchaniu jeszcze dziś usłyszy zarzut. Grozić mu będzie 5 lat pozbawienia wolności.

Bojkot "ściany wschodniej". Będzie dobrze Adama Federa, odc. 72.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE