Znani z Trójmiasta. Kto z wymienionych się tu urodził? [QUIZ]

i

Autor: Wikipedia.org - Adrian Grycuk [CC 3.0] / European People's Party [CC BY 2.0] / Ralf Lotys (Sicherlich) [CC BY 4.0] Znani z Trójmiasta. Kto z wymienionych się tu urodził? [QUIZ]

Quiz. Znani ludzie z Trójmiasta. Kto z wymienionych się tu urodził? 5 punktów jest obowiązkiem!

2021-12-13 18:30

Wiele znanych twarzy kojarzy nam się z Trójmiastem. Osoby związane z Gdańskiem, Gdynią czy Sopotem miewały znaczący wpływ na polską politykę, rozwój kultury, muzyki czy nauki. Na Pomorzu nie brakuje też popularnych sportowców. Czy spośród sławnych postaci zdołacie wyselekcjonować te, które na świat przyszły właśnie w Trójmieście? Zdobycie pięciu punktów to zupełne minimum!

Quiz czas zacząć! Lech Wałęsa, Donald Tusk, Andrzej Duda... Tych trzech panów zna każdy Polak. Dwóch niezmiennie kojarzy nam się z Trójmiastem, ale tylko jeden się tu urodził. Który? To pierwsza zagadka w naszym dzisiejszym quizie. Kolejne mogą okazać się nieco bardziej problematyczne. Odpowiedz na wszystkie dziesięć pytań i pochwal się swoim wynikiem!

Aktorzy, sportowcy, muzycy, celebryci, ludzie kultury i sztuki... Gdańsk, Gdynia i Sopot są dla nich domem. Znasz ich wszystkich?

Quiz o znanych postaciach z Trójmiasta. Kto z wymienionych się tu urodził?

Quizy podbijają internet!

Quiz to rodzaj intelektualnej zabawy. Każda poprawna odpowiedź jest punktowana. Korzystając z posiadanej wiedzy, możemy sprawdzić swój poziom w danej kategorii tematycznej i rywalizować ze znajomymi.

UWAGA! Odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Bądźcie więc ostrożni przy dokonywaniu wyboru.

Podzielcie się linkiem do naszego quizu z rodziną i przyjaciółmi! Pora sprawdzić, kto zgromadzi więcej punktów!

Lubisz quizy? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! Powodzenia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE