Gdańsk. Oblał wspólnika łatwopalną cieczą i podpalił. Jest wyrok dla 38-latka

i

Autor: pixabay.com, CC0 /zdjęcie ilustracyjne

Gdańsk. Oblał wspólnika łatwopalną cieczą i podpalił. Jest wyrok dla 38-latka

2022-07-06 16:43

38-latek z Gdańska usłyszał wyrok za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojego wspólnika. Mężczyzna oblał pokrzywdzonego łatwopalną cieczą i podpalił. Do zdarzenia doszło 2 lata temu w Gdańsku Oruni.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku w przesłanym w środę (6 lipca) komunikacie poinformowała, że w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 38-letniego mężczyznę na karę 13 lat pozbawienia wolności za przestępstwo usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 39-letniego mężczyzny- podaje PAP.

Sąd zasądził również na rzecz pokrzywdzonego zadośćuczynienie w kwocie 130 tysięcy złotych, a na rzecz właściciela budynku orzekł obowiązek naprawienia szkody w kwocie 155 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańsk. 20-letnia ekspedientka runęła na ziemię! Nie pamiętała nawet imienia...

„Zastrzeliłem policjanta, bo wszedł we mnie diabeł”

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej prokurator Grażyna Wawryniuk do zdarzenia doszło w październiku 2020 roku. "W jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego w Gdańsku Oruni miał miejsce pożar, w wyniku którego 39-letni mężczyzna doznał oparzeń ciała" - wskazała prokurator.

Dodała, że śledczy ustalili, że pożar został wywołany przez 38-latka. "Mężczyźni wspólnie prowadzili działalność gospodarczą, na tle której doszło pomiędzy nimi tego dnia do awantury. W jej trakcie 38-latek oblał pokrzywdzonego cieczą łatwopalną i podpalił" - wyjaśniała Wawryniuk.

CZYTAJ: Zabójstwo Pawła Adamowicza. Biegli psychiatrzy wydali ważną decyzję w sprawie Stefana W.

Pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci oparzenia termicznego II i III stopnia w obrębie twarzy, brzucha, rąk, ud oraz oparzeń dróg oddechowych.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy, prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa w zamiarze bezpośrednim ze szczególnym okrucieństwem oraz w związku z wywołaniem pożaru narażenie innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i spowodowanie zniszczenia mienia znacznej wartości. 38-latek trafił wówczas do aresztu tymczasowego.

ZOBACZ: Koszmar na obozie. 12-latek wypadł z drugiego piętra. "Przechodził między balkonami"

Sonda
Czy kara dla mężczyzny jest sprawiedliwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE