Gdańsk. Ruszył proces Stefana W. oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza.

i

Autor: ALEKSANDER SZREDER / SUPER EXPRESS Gdańsk. Ruszył proces Stefana W. oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza.

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Biegli psychiatrzy wydali ważną decyzję w sprawie Stefana W.

2022-07-05 20:36

Do sądu wpłynęła opinia biegłych psychiatrów w sprawie. oskarżonego o zabójstwo prezydenta Gdańska Stefana W. Według niej, mężczyzna może nadal brać udział w procesie.

O wpłynięciu do Sądu Okręgowego w Gdańsku opinii dwojga biegłych psychiatrów w sprawie oskarżonego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - Stefana W. poinformował portal gdansk.pl, który cytuje rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasza Adamskiego. - Zgodnie z jej treścią oskarżony może brać udział w procesie. Terminy rozpraw są aktualne. Najbliższy, to 21 lipca. Wnioski opinii zostaną ujawnione na kolejnym terminie - wyjaśnił gdansk.pl sędzia Adamski. Stefan W. jest oskarżony o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Obu przestępstw oskarżony miał dopuścić się w warunkach powrotu do przestępstwa. Oskarżonemu grozi od 12 lat do dożywotniej kary więzienia.

Czytaj też: Stefan W. planował napady na banki. Proces oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza

Stefan W. awanturuje się w sądzie

W opinii biegłych, gdy wszedł na scenę WOŚP i zaatakował nożem Pawła Adamowicza, miał ograniczoną poczytalność. Może to wpłynąć na wysokość kary więzienia. Sąd może zastosować jej nadzwyczajne złagodzenie. Stefan W. zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 13 stycznia 2019 r. Dzień po ataku Adamowicz zmarł.

Od początku procesu Stefan W. konsekwentnie milczy. Nie odpowiada na pytania sądu, swojego obrońcy, ani prokuratora. Nie potwierdził nawet danych osobowych, choć jak wynika z informacji sądu i prokuratury na terenie aresztu zachowuje się normalnie - rozmawia z wychowawcami i współosadzonymi. O przebadanie Stefana W. przez biegłych psychiatrów wniósł na drugiej rozprawie jego obrońca Marcin Kminkowski.

Gdańsk. Ruszył proces Stefana W. oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza. ZDJĘCIA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE