Gdańsk: Oszust próbował sprzedać cudze mieszkanie. Został aresztowany

Gdańsk: Oszust próbował sprzedać cudze mieszkanie. Został aresztowany
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Oszust próbował sprzedać cudze mieszkanie. Został aresztowany

Na trzy miesiące do aresztu trafił 57-latek z Gorzowa Wielkopolskiego. Posługując się podrobionymi dokumentami, chciał on sprzedać wynajmowane mieszkanie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów przed kancelarią notarialną, gdzie miało dojść do zwarcia umowy sprzedaży lokalu.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska przekazała PAP, że funkcjonariusze z komisariatu w Oliwie otrzymali informację o oszustwie tydzień temu. Ze zgłoszenia wynikało, iż może dojść do przestępstwa podczas transakcji sprzedaży mieszkania. - Mundurowi ustalili, że 57-letni mężczyzna wynajął mieszkanie na dokumenty innej osoby. Następnie sprawca, wykorzystując kolejny podrobiony dowód osobisty na nazwisko właściciela mieszkania, usiłował zdobyć akt notarialny nabycia nieruchomości - dodała rzeczniczka KMP w Gdańsku.

Oszust skontaktował się z osobą, która poszukiwała mieszkania. Podając się za właściciela, próbował je sprzedać. Policjanci zatrzymali mężczyznę tuż przed wejściem do kancelarii notarialnej, gdzie miało dojść do zawarcia umowy sprzedaży mieszkania. Funkcjonariusze udaremnili próbę oszustwa, a 57-latek podejrzany o to przestępstwo trafił do policyjnego aresztu. - Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za próbę oszustwa oraz dwukrotne posłużenie się podrobionym dowodem osobistym oraz za podszywanie się pod inne osoby celem wyrządzenia szkody majątkowej - tłumaczyła gdańska policjantka.

Na wniosek prokuratora 57-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Oskarżony o pedofilię 47 latek z Luzina skoczył pod pociąg
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE