Poczuj magię świąt na Gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-11-24 15:30
Gdańsk. Jarmark Bożonarodzeniowy 2021
Autor: Marcin Gadomski

W całym Trójmieście nie ma drugiego takiego miejsca. Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy codziennie przyciąga tłumy spragnionych świątecznych atrakcji mieszkańców. Na odwiedzających czekają piękne domki, w których znaleźć można pomysły na gwiazdkowe prezenty, a także przeróżne smakołyki. Zachwycą one nawet najwybredniejsze podniebienia.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy będzie trwać przez najbliższe pięć tygodni, aż do 24 grudnia. Jarmarkowe domki i stoiska zapełniły Targ Węglowy oraz sąsiadujące z nim ulice: Tkacką i Bogusławskiego. Wszystkie kramy są czynne od niedzieli do czwartku w godzinach 12.00-20.00 oraz od piątku do soboty w godzinach 12.00-21.00. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na jarmarkowej scenie odbywają się koncerty, konkursy, a 6 grudnia wizytę na zapowiedział sam Święty Mikołaj! Mieszkańcy mogą też kupić wyjątkowe prezenty pod choinkę oraz spróbować świątecznych pyszności.

Przez cały czas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie możliwość wyboru i zaszczepienia się  przeciwko COVID-19 w Plenerowym Punkcie Szczepień w Gdańsku na Targu Węglowym przy wjeździe od strony Targu Drzewnego. To propozycja dla każdego kto ukończył 18 rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty.  Wizyta nie wymaga wcześniejszych zapisów ani umawiania na konkretną godzinę.  W punkcie będzie można skorzystać z podania szczepionki przeciw COVID-19, w tym dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer lub jednodawkowej firmy Johnson& Johnson. O pacjentów, którzy podczas Jarmarku skorzystają z możliwości zaszczepienia się dbać będzie doświadczona kadra Podmiotu Leczniczego COPERNICUS.

Utworzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego wymusiło zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać aż  do 31 grudnia. Dla potrzeby organizacji imprezy wyłączony z ruchu kołowego jest Targ Węglowy. Ulica Wojciecha Bogusławskiego staje się droga jednokierunkową na odcinku od ul. Okopowej do wysokości budynku banku BNP Paribas. Od strony ul. Podwale Przedmiejskie staje się „ślepą uliczką”, dojazd tylko do wysokości budynku BNP Paripas. Dodatkowo w okresie weekendów tj. piątek godz. 17.00 – niedziela godz. 23.00, ulica Bogusławskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego. (na odcinku zajęcia pasa drogowego).

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE