Gdańsk: Policja znalazła skradzioną łódź motorową. Złodzieje wciąż nieuchwytni

2020-08-06 16:30 Paweł Tabędzki
Gdańsk: Policja znalazła skradzioną łódź motorową. Złodzieje wciąż nieuchwytni
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Policja znalazła skradzioną łódź motorową. Złodzieje wciąż nieuchwytni

Zgłoszenie o kradzieży motorówki gdańscy funkcjonariusze przyjęli pod koniec ubiegłego tygodnia. Łódź miała być zacumowana w przystani na Martwej Wiśle. Właściciel oszacował straty na około 40 tysięcy złotych. Na szczęście mundurowym z patrolu wodnego szybko udało się odnaleźć skradzioną motorówkę w trzcinowisku. Złodzieje nadal jednak pozostają na wolności.

Zaraz po odebraniu zgłoszenia stróże prawa przeprowadzili oględziny. - Sprawą zajęli się kryminalni, którzy rozmawiali z pracownikami przystani oraz sąsiednich firm. Sprawdzili też, gdzie są zamontowane kamery monitoringu. Informacja o ukradzionej łodzi trafiła na wszystkie gdańskie komisariaty, w tym do komisariatu wodnego - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Wodniacy postanowili sprawdzić miejsca, do których nie ma dostępu z lądu. - Podczas takiej kontroli, dokładnie w rejonie trzcinowiska przy ulicy Tamka, patrol na policyjnej łodzi ujawnił porzuconą motorówkę - informuje KMP. Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, a na miejscu pracowali również policyjny technik oraz kryminalni.

Odnalezioną łódź przekazano już właścicielowi. Mundurowi wciąż prowadzą działania w tej sprawie, by ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży. Może im grozić nawet 5 lat więzienia.

Brzoskwinie – owoce pełne słońca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.