Gdańsk: Policjantka po służbie RUSZYŁA W POŚCIG i zatrzymała złodzieja!

2019-07-09 7:30 PT
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay.com

Kradzieże rowerów to w Gdańsku prawdziwa plaga. W minioną sobotę (6 lipca) 38-letni mężczyzna w biały dzień zdjął z dachu samochodu zamontowany jednoślad o wartości 1,5 tysiąca złotych. Próbował uciec, jednak ruszyła za nim policjantka po służbie. Po krótkim pościgu schwytała złodzieja, któremu grozi teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 16:00. - Policjantka z Wrzeszcza, korzystając z dnia wolnego, spacerowała ulicą Korzenną. W pewnej chwili funkcjonariuszka zauważyła mężczyznę, który zdejmuje z zaparkowanego auta zamocowany na dachu bagażnika rower. Żeby zapobiec kradzieży, od razu poinformowała go, że jest policjantką, ale ten zaczął uciekać - relacjonuje asp. Karina Kamińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariuszka bez chwili namysłu ruszyła za złodziejem. - Mężczyzna porzucił rower. Wtedy do pościgu za nim włączył się przypadkowy świadek, który pomógł policjantce w zatrzymaniu - mówi asp. Karina Kamińska. 38-letni sprawca usłyszał zarzut, a rower wrócił do właściciela.

Za kradzież podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.