Gdańsk: Wielkie emocje w strefie kibica! [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

2018-06-19 21:05

Za nami pierwszy mecz Polaków na mundialu od 12 lat. Spotkanie podopiecznych Adama Nawałki z reprezentacją Senegalu przyniosło wiele emocji i... ogromne rozczarowanie. Tysiące kibiców bezskutecznie wspierało naszych piłkarzy w gdańskiej strefie kibica na Targu Węglowym.

Tysiące polskich kibiców w Moskwie! Zobacz TO WIDEO:

Pierwsza bramka padła jeszcze przed przerwą. Po strzale z dystansu piłka odbiła się od Thiago Cionka i zmyliła interweniującego Wojciecha Szczęsnego. W drugiej połowie Senegalczycy wykorzystali błąd w obronie Polaków i podwyższyli prowadzenie. Na kilka minut przed końcem kontaktowego gola zdobył głową Grzegorz Krychowiak. Mimo ogromnego zaangażowania w końcówce, naszym piłkarzom nie udało się wyrównać.

Spotkanie w gdańskiej strefie kibica oglądał tłum fanów piłki nożnej. Choć na co dzień nie każdy interesuje się tą dyscypliną sportu, to w czasie mundialu wszyscy czujemy podobne emocje. Na stronie ESKA INFO Trójmiasto na Facebooku przeprowadziliśmy transmisję na żywo ze strefy kibica. Pełne nagranie udostępniamy poniżej. U góry artykułu znajdziecie natomiast galerię zdjęć.

Zobacz, jak kibicowali gdańszczanie:

Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze Polaków. Dla kibiców z Trójmiasta przygotowaliśmy poradnik, gdzie warto wybrać się na mundialowe mecze: Gdzie oglądać Mundial 2018 w Trójmieście? Bary sportowe i strefa kibica w Gdańsku! [LISTA MIEJSC]. Przypomnijmy, że Lewandowski i spółka już w weekend zagrają z Kolumbią (Kazań Arena, 24 czerwca, godzina 20:00), a kilka dni później z Japonią (Wołgograd Arena, 28 czerwca, godzina 16:00).

Panda mała z gdańskiego zoo wytypowała wynik meczu Polska - Senegal [WIDEO]

Jeszcze przed meczem naszych piłkarzy w grupie H rywalizowały Kolumbia i Japonia. Azjaci niespodziewanie wygrali z faworyzowanym rywalem 2:1. Warto wspomnieć, że Kolumbijczycy przez sporą część meczu grali w dziesiątkę.