Gdańsk: W biały dzień NAPADŁ na SENIORKĘ w windzie! Zabrał jej WSZYSTKO

2021-01-22 13:00 pt
Gdańsk: W biały dzień NAPADŁ na SENIORKĘ w windzie! Zabrał jej WSZYSTKO
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: W biały dzień NAPADŁ na SENIORKĘ w windzie! Zabrał jej WSZYSTKO

Do szokującego zdarzenia doszło 4 stycznia 2021 roku. Tuż po godzinie 14:00 mieszkanka Gdańska wracała do domu z banku. Gdy 70-latka weszła do windy, została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. - Sprawca złapał kobietę za szyję, a potem prysnął jej w twarz gazem. Kiedy ofiara nie miała siły się bronić, przestępca wyrwał jej z ręki torebkę i uciekł - tłumaczą mundurowi.

W wyniku napadu pokrzywdzona straciła rzeczy osobiste i kilkaset złotych. Funkcjonariusze natychmiast po przyjęciu zgłoszenia zaczęli szukać sprawcy przestępstwa. - Dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami, a kryminalni ustalali świadków i szukali wizerunku podejrzewanego na zabezpieczonych zapisach z kamer monitoringu. Okazało się, że poszukiwany przez nich mężczyzna przyjechał do Gdańska z Gdyni. Do zatrzymania sprawcy rozboju doszło wczoraj w jego miejscu pracy - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Zaskoczony 38-latek został zakuty w kajdanki. Stróże prawa przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli m.in. rzeczy, które mężczyzna miał przy sobie podczas napadu.

Dziś sprawca ma usłyszeć zarzut. Za popełnione przestępstwo grozić mu będzie od 2 do 12 lat więzienia.

Express Biedrzyckiej - Joanna Mucha: Nigdy nie wrócę do PO