Badają na COVID-19... z auta! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Marcin Gadomski / SE

Gdańsk w CZERWONEJ STREFIE? To niemal PEWNE! Od kiedy? [DATA | OBOSTRZENIA]

2020-10-14 17:15

Koronawirus w województwie pomorskim stanowi coraz większy problem. Czy Gdańsk może trafić do czerwonej strefy już w tym tygodniu? Wiele na to wskazuje. Drastyczny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 sprawił, że od 10 października żółtą strefą został objęty cały kraj. Więcej miast i powiatów trafia również do strefy czerwonej. Czy dodatkowe restrykcje związane z walką z wirusem SARS-CoV-2 dotkną także mieszkańców Gdańska? To bardzo prawdopodobne!

Koronawirus. Strefa żółta i czerwona - NOWA LISTA POWIATÓW. Gdańsk w CZERWONEJ STREFIE? [15 października 2020]

W najbliższy czwartek (15 października) Ministerstwo Zdrowia ogłosi nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Będzie ona obowiązywała od soboty (17 października). Istnieje duże ryzyko, że od tego właśnie dnia Gdańsk trafi do strefy czerwonej. W ostatnich dniach odnotowywano tu następujące przyrosty zachorowań na COVID-19:

  • środa (14 października) - 73 nowe przypadki SARS-CoV-2,
  • wtorek (13 października) - 57,
  • poniedziałek (12 października) - 92 [REKORD],
  • niedziela (11 października) - 50,
  • sobota (10 października) - 82.

Jak widać, zdecydowanie przekroczony we wskazanym okresie został próg 12 pozytywnych wyników testów dziennie na 10 tysięcy mieszkańców. W ciągu doby w Gdańsku średnio diagnozowanych jest przeszło 15 zakażeń koronawirusem na 10 tysięcy osób. Dlatego też włączenie stolicy Pomorza do czerwonej strefy już od tej soboty jest niemal pewne.

Koronawirus w Polsce. Strefa czerwona - OBOSTRZENIA

Czerwona strefa wyraźnie różni się skalą obostrzeń od strefy żółtej. Restauracje i bary mogą działać tylko do godziny 22:00. W kinach czy teatrach do sprzedaży trafia zaledwie 25 procent wejściówek na występy oraz seanse. Na siłowniach i w salonach fitness również obowiązuje ostrzejszy limit (jedna osoba na 10 metrów kwadratowych). W kościołach podczas nabożeństw zajętych może być natomiast tylko 50 procent dostępnych miejsc. Większe ograniczenia dotyczą także wesel oraz innych uroczystości rodzinnych (do 50 osób). W strefie czerwonej zakazane jest organizowanie targów lub konferencji.

OBOSTRZENIA W STREFIE CZERWONEJ [CZYTAJ WIĘCEJ]

Obecnie na Pomorzu w czerwonej strefie znajduje się Sopot, a także powiaty pucki, słupski, kartuski i kościerski.

Zero tolerancji. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 132
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE