Gdańsk. Wnuk byłego prezydenta znowu przed sądem! Długoletnie więzienie dla Bartłomieja W.?

2020-12-10 17:46
Gdańsk. Wnuk byłego prezydenta znowu przed sądem! Długoletnie więzienie dla Bartłomieja W.?
Autor: Marcin Gadomski Wnuk byłego prezydenta Polski Bartłomiej W. znowu stanie przed sądem. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok sądu rejonowego, który zapadł w czerwcu tego roku, zdj. archiwalne

Wnuk byłego prezydenta Polski Bartłomiej W. znowu stanie przed sądem. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok sądu rejonowego z czerwca tego roku, uwzględniając apelację prokuratury. Śledczy żądali dla mężczyzny kary 6 lat i 8 miesięcy więzienia, tymczasem dostał on karę tylko roku więzienia, bo sąd zmienił kwalifikację czynu z rozboju na spowodowanie obrażeń pokrzywdzonego.

Wnuk byłego prezydenta znowu przed sądem. Długoletnie więzienie dla Bartłomieja W.?

Jak informuje Radio Gdańsk, wnuk byłego prezydenta Polski Bartłomiej W. znowu stanie przed sądem. To dlatego, że Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok sądu rejonowego z czerwca tego roku, który skazał mężczyznę na rok więzienia za udział, razem z dwoma innymi napastnikami, w pobiciu dwóch szwedzkich turystów. Apelację złożyła Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście, która nie zgadzała się ze zmianą kwalifikacji czynu z napadu rozboju na spowodowanie obrażeń ciała jednej z poszkodowanych osób, domagając się dla byłego wnuka prezydenta Polski 6 lat i 8 miesięcy więzienia.

- Sąd uznał, że tylko jeden z oskarżonych usiłował dokonać rozboju. Kolejny oskarżony jedynie pobił czy też uszkodził ciało pokrzywdzonego, a trzeci z oskarżonych dokonał kradzieży wykroczeniowej telefonu. Sąd podzielił rozbój na trzy odrębne czyny, trzech odrębnych sprawców, z których każdy popełnił odrębny czyn. To było w naszej ocenie błędne, sąd odwoławczy podzielił naszą ocenę, że to wymaga, aby sąd pierwszej instancji jeszcze raz się temu przyjrzał - mówi Radiu Gdańsk Michał Witkowski, zastępca prokuratora rejonowego Gdańsk-Śródmieście.

Bartłomiej W. jest synem Przemysława, który zmarł w 2017 roku, i bratem Dominika. Ten drugi również popadł w konflikt z prawem i został skazany na więzienie prawomocnym wyrokiem sądu.

Kim jest z wykształcenia Macierewicz? Padniesz, jak się dowiesz czego się uczył
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE