Gdańska Solidarność w obronie Jana Pawła II. Otworzono wystawę poświęconą papieżowi

i

Autor: Anna Gawrońska

Kontrowersje

Gdańska Solidarność broni Jana Pawła II. Pojawiła się niezwykła wystawa o papieżu

2023-03-22 15:06

NSZZ Solidarność w Gdańsku stoi murem za papieżem. Kilka dni temu na ich budynku zawisł baner, a teraz otworzona została wystawa w obronie papieża Jana Pawła II.

O polskim papieżu ponownie stało się głośno po wyemitowaniu cyklu reportaży Marcina Gutowskiego „Bielmo”, w którym autor pokazuje mechanizmy tuszowania przestępstw seksualnych w kościele katolickim. W jednym dziennikarz dowodzi, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych przez księży.

Reportaż wzbudził kontrowersję i poróżniło Polaków. Część osób zmieniło nastawienie do Jana Pawła II i neguje jego działalność, drudzy go bronią.

Gdańska Solidarność murem za papieżem

Kilka dni temu na budynku gdańskiej Solidarności zawisł baner z wizerunkiem Papieża Polaka i napisem „ Ty nas obudziłeś. My cię obronimy”. Teraz otworzona została wystawa poświęcona papieżowi.

Gdańska Solidarność w obronie Jana Pawła II. Otworzono wystawę poświęconą papieżowi

i

Autor: Anna Gawrońska

Jak czytamy na stronie NSZZ Solidarność:

Ta wystawa jest pokazaniem tego, co Ojciec Święty przez te wszystkie lata zrobił dla Polski, Solidarności i wolnej demokratycznej Europy. Po raz pierwszy była ona pokazywana publiczności w 40. rocznicę I Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Wówczas odbyła się duża konferencja na sali BHP pod pięknym hasłem „Obudziłeś w nas Solidarność”. Dzisiaj ten bilbord, który wisi na budynku “S”, jak i ta wystawa odbywa się pod hasłem „Ty nas obudziłeś, My Cię obronimy”. Nie pozwolimy na szarganie dobrego imienia Jana Pawła II. To dla nas związkowców z Solidarności fundament

– mówił Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność".

Piotr Duda zapowiedział również udział w Marszu Papieskim w Krakowie 2 kwietnia. 

Cała Solidarność wychodzi na ulice, nie siedzi w domu. Chcemy wspólnie dać świadectwo i dbać o dobre imię Jana Pawła II

- czytamy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Senator Kwiatkowski: Wybory najprawdopodobniej 25 października
Źródło: Gdańska Solidarność w obronie Jana Pawła II. Otworzono wystawę poświęconą papieżowi