Gdańskie wiaty przystankowe stały się memem. Zostaną zdemontowane, a pracownicy ukarani

2021-11-30 13:45

Nowe wiaty na terenie Gdańska zostaną zdemontowane! Skrycie się pod nimi przed deszczem czy śniegiem było bowiem niemożliwe. - Pracownicy uzgadniający oraz nadzorujący proces inwestycyjny zostaną ukarani - poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan. Jak doszło do tego, że wiaty przystankowe stały się internetowym memem? Ile pieniędzy na nie wydano? Zobaczcie sami!

Nowe wiaty przystankowe w Gdańsku okazały się zdecydowanie zbyt wąskie. Jak to możliwe, że na wielu etapach kosztownej inwestycji nie zwrócono na to uwagi? - W nawiązaniu do montowanych w ostatnich dniach wiat przystankowych (m.in. przy ulicy Ptasiej) i kontrowersji, które one wzbudzają, informujemy, że dyrektorzy Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni podjęli decyzję o demontażu wąskich wiat z terenu miasta - podała Magdalena Kiljan. Wyjaśniła, że pracownicy "uzgadniający oraz nadzorujący proces inwestycyjny" zostaną ukarani. O sprawie było głośno już od kilku dni. W Gdańsku miało stanąć, w wyniku przetargu ogłoszonego przez DRMG, 30 nowych wiat przystankowych. Pojawiły się głosy mieszkańców oraz internautów, że z uwagi na wąskie zadaszenie nie będą one chronić pasażerów przed deszczem. Koszt nieudanej inwestycji to... aż 1,4 mln zł!

Jak informowała kilka dni temu kierownik biura komunikacji społecznej DRMG Agnieszka Zakrzacka, w fazie realizacji jest 30 wiat przystankowych, z czego 8 o głębokości 70 cm, a pozostałe o głębokości 100 i 140 cm. W przypadku wspomnianej wąskiej wiaty na przystanku autobusowym przy ulicy Ptasiej rzeczniczka DRMG tłumaczyła, że wiata została zamontowana w tej formie z uwagi na ograniczoną szerokość chodnika i konieczność zachowania odpowiednich wymiarów umożliwiających przejście pieszych i przejazd wózków, a także ograniczenia siecią gazową, która jest zlokalizowana bezpośrednio za przystankiem.

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?

Wiaty przystankowe stały się internetowym memem, a dla przeciwników obecnych władz miasta również nowym gorącym tematem politycznym.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE