Koszmar na drodze

Gdy dotarli na miejsce, obydwoje już nie żyli. Wielka tragedia pod Kartuzami [ZDJĘCIA]

2023-07-28 11:21

Kobieta i mężczyzna zginęli w wypadku, do którego doszło Klukowej Hucie pod Kartuzami. Gdy na miejsce dotarły służby ratownicze, 70-latek i jego 68-letnia pasażerka znajdowali się w rozbitym volkswagenie, ale już bez czynności życiowych. Mimo reanimacji życia obydwojga nie udało się uratować. Policja w Kartuzach ma już wstępne informacje, co się wydarzyło.

Śmiertelny wypadek pod Kartuzami. Kierowca volkswagena i jego pasażerka huknęli w drzewo

70-letni mężczyzna i 68-letnia kobieta zginęli w wypadku w Klukowej Hucie pod Kartuzami. Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 27 lipca, przed godz. 8. Jak wstępnie informuje tamtejsza policja, prowadzący volkswagena jechał ze swoją pasażerką łukiem drogi, gdy stracił panowanie nad samochodem. Pojazd zjechał najpierw na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Gdy na miejsce dotarły służby ratownicze - zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło o godz. 7.50 - poszkodowani znajdowali się w zniszczonym aucie i nie mieli funkcji życiowych. - Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przystąpieniu do resuscytacji dwóch poszkodowanych osób, u których pomimo pojętych działań nie udało się przywrócić czynności życiowych. W trwających ponad 4 godziny działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej, ZRM, policja i inne podmioty - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Jak dodaje policja, na miejscu pracował m.in. technik kryminalistyczny, który zabezpieczył ślady, sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał oględziny miejsca zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury w Kartuzach.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
SKM uczy, żeby przy reanimacji nie bać się rozcinać stanika