Hopy. Ksiądz tłumaczył, kiedy skorzystanie ze szczepionki jest grzechem. Skandaliczne słowa padły na mszy!

i

Autor: Pixabay.com

Hopy. Ksiądz tłumaczył, kiedy skorzystanie ze szczepionki jest grzechem. Skandaliczne słowa padły na mszy!

2021-04-18 19:07

Podczas mszy świętej w niedzielę, 18 kwietnia 2021 w miejscowości Hopy (województwo pomorskie) ksiądz postanowił przekazać parafianom informację o szczepieniach przeciwko COVID-19. Duchowny nie przeczytał w całości stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie szczepionek przeciwko COVID-19, bo "Tu jest dużo takich sformułowań naukowych, więc ja tylko przeczytam tak w skrócie". Ksiądz postanowił sam wytłumaczyć parafianom, kiedy korzystanie ze szczepionki jest grzechem.

Jak podaje wp.pl, podczas mszy w wiosce o nazwie Hopy na Kaszubach, ksiądz tłumaczył wiernym stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie szczepionek przeciwko COVID-19. Dziś w kościołach w całym kraju odczytano wspomniane stanowisko. Jednak w kaszubskiej wiosce ksiądz tłumaczył wiernym własnymi słowami, bo "Tu jest dużo takich sformułowań naukowych, więc ja tylko przeczytam tak w skrócie". Duchowny poinformował, ze stosowanie szczepionek Pfizer i Moderna są w porządku, bo do ich produkcji nie używa się "komórek tkanek płodów abortowanych", co innego ze szczepionkami firm AstraZeneca i Johnson&Johnson.

Czytaj też: Koronawirus: Abortowane płody w szczepionkach? Episkopat Polski zabiera głos. Katolicy przestaną się szczepić?! "Sprzeciw moralny"

- No Johnson&Johnson to wiadomo, oni nawet te wszystkie kremy w taki sposób robią - powiedział ksiądz, cytowany przez wp.pl.

Duchowny tłumaczył też, kiedy przyjmowanie takiej szczepionki jest grzechem, a kiedy nie. Poinformował, ze ci, którzy są przymuszeni do przyjęcia szczepionki "przez pracodawcę, różne tam czynniki posłuszeństwa wobec określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki, może przyjąć szczepionkę bez winy moralnej" - mówił. Osoby przymuszone nie muszą się spowiadać.  Ksiądz na koniec zaprosił chętnych do zachrystii, gdzie przedstawi cały dokument KEP.

Pogrzeb Pauliny z Dąbrówek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE