Gdańsk. Kontrole siłowni i klubów fitness. Właściciel może dostać 30 tys. zł kary

2021-04-16 13:08
Gdańsk. Kontrole siłowni i klubów fitness. Właściciel może dostać 30 tys. zł kary
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk. Kontrole siłowni i klubów fitness. Właściciel może dostać 30 tys. zł kary

Gdańska policja przeprowadziła w ciągu ostatniego tygodnia 182 kontrole klubów fitness i siłowni. Sporządzono sześć wniosków o ukaranie do sądu - poinformowała policja. Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała PAP, że w ciągu tygodnia funkcjonariusze przeprowadzili 182 kontrole w klubach fitness i siłowniach.

"W trakcie kontroli funkcjonariusze sześciokrotnie ujawnili prowadzące działalność kluby fitness, gdzie w środku wbrew przepisom, znajdowały się ćwiczące osoby. Wobec wszystkich osób podjęto stosowne czynności" - dodała Ciska. Policjanci sporządzili łącznie sześć wniosków o ukaranie do sądu w związku z popełnieniem wykroczeń z art. 116 Kodeksu wkroczeń, a także wystosowali trzy wystąpienia do służb sanitarnych.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Śmierć u jednego z bohaterów. Fani są w szoku [ZDJĘCIA]

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20

Za prowadzenie obiektu sportowego pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia tego typu działalności grozi kara grzywny lub nagany. Odrębną postępowanie w tej sprawie przeprowadzi sanepid, który może nałożyć na właściciela lokalu karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł. Czytaj też: Gdańsk. Kolejne zatrzymania w sprawie mafii mieszkaniowej. Śledczy sprawdzili 1400 aktów notarialnych

"W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych kontroli. Funkcjonariusze będą prowadzić je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu" - informuje gdańska policjantka. 9 kwietnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym obowiązują nowe regulacje w obszarze sportu w ramach walki z koronawirusem.

Policja przypomina, że wciąż zawieszona zostaje działalność basenów, klubów fitness i siłowni, z wyłączeniem tych, przeznaczonych dla pacjentów lub członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE