IMGW wydało kolejne ostrzeżenie o silnym wietrze! Marcin będzie wiał przynajmniej do niedzieli [PROGNOZA POGODY]

2017-11-09 11:04

Wczoraj informowaliśmy o zbliżającym się nad Polskę orkanie Marcin. Front przyniesie silne podmuchy wiatru. Najmocniej powieje na północy kraju, szczególnie nad Bałtykiem.

Orkan Marcin będzie straszył w całej Polsce

i

Autor: Archiwum serwisu Orkan Marcin będzie straszył w całej Polsce

Ostrzeżenie obowiązuje od sobotniego poranka do niedzieli rano. IMGW ostrzegało już jednak przed silnymi podmuchami w piątek. W sobotę podmuchy wiatru będą nieco słabsze, ale wciąż mocno odczuwalne i niebezpieczne. "Po południu silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h, nad morzem od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu. W nocy dalszy wzrost prędkości wiatru. Prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, w strefie nadmorskiej od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu" - informuje IMGW.

>>>Na obozie harcerskim zginęły dwie nastolatki - eksperyment w Suszku zakończony. Co ustalili biegli?

Orkan Marcin będzie wiał przynajmniej do końca weekendu. Nie będzie ona tak silny, jak Ksawery czy Grzegorz, które przeszły nad Polska w ciągu ostatnich tygodni. Zagrożenie mogą jednak stanowić wiatrołomy, które nie zostały uprzątnięte po ostatnich wichurach. Niewykluczone, że i tym razem silny wiatr będzie zrywał linie energetyczne.

Czytaj także: Silny wiatr nadciąga na Pomorze! Nawet 10 w skali Beauforta! Orkan Marcin będzie wiał od piątku!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki