Irek ewakuował mieszkańców z budynku, nagle doszło do wybuchu. 33-latek nie przeżył

i

Autor: pixabay/policja Irek ewakuował mieszkańców z budynku, nagle doszło do wybuchu. 33-latek nie przeżył

Pamiętamy!

Irek ewakuował mieszkańców z budynku, nagle doszło do wybuchu. 33-latek nie przeżył

2023-02-11 9:52

W sobotę, 11 lutego, mija 25 lat od dramatycznych wydarzeń, w których zginął zaledwie 33-letni policjant. Mł. asp. Ireneusz Zmudczyński był komendantem policji w Sadlinkach (pow. kwidzyńskim). Feralnego dnia pomagał w ewakuacji mieszkańców budynku, w którym ulatniał się gaz. Nagle doszło d wybuchu…

Mł. asp. Ireneusz Zmudczyński zginął ratując innych

11 lutego 1998 r. sierż. sztab. Ireneusz Zmudczyński, Komendant Policji w Sadlinkach, przeprowadzał ewakuację lokatorów budynku, w którym ulatniał się gaz. Niestety, interwencja zakończyła się niewyobrażalną tragedią. Podczas wchodzenia do mieszkania, w którym nastąpiła awaria butli gazowej, doszło do wybuchu. Policjant doznał groźnych poparzeń. Lekarze przegrali walkę o jego życie. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Miał zaledwie 33 lata. Mężczyzna pozostawił w żałobie kochającą żonę. Sierż. sztab. Ireneusz Zmudczyński pośmiertnie awansowany został na stopień młodszego aspiranta.

W sobotę, 11 lutego 2023 roku, mija 25 lat od tych tragicznych zdarzeń.

Kim był mł. asp. Ireneusz Zmudczyński?

Mł. asp. Ireneusz Zmudczyński rozpoczął swoją służbę 11 lipca 1985 r. w Oddziałach Centralnego Podporządkowania Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Gdańsku. Następnie pracował na stanowisku milicjanta w Rejonowym Urzędzie Spraw Wewnętrznych (RUSW) w Tczewie i RUSW w Kwidzynie. W 1988 r. został przeniesiony do posterunku MO w Sadlinkach i mianowany na stanowisko posterunkowego.

Od 1990 r. pełnił służbę dzielnicowego w Kwidzynie, następnie w Policji w Sadlinkach. W 1997 r. mianowany młodszym asystentem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KRP w Kwidzynie. W tym samym roku został komendantem Komisariatu Policji w Sadlinkach.

Za dobre wyniki w służbie mł. asp. Ireneusz Zmudczyński był wielokrotnie wyróżniany nagrodami pieniężnymi.

Irek ewakuował mieszkańców z budynku, nagle doszło do wybuchu. 33-latek nie przeżył

i

Autor: policja.pl Irek ewakuował mieszkańców z budynku, nagle doszło do wybuchu. 33-latek nie przeżył
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?