Oto najlepszy triathlonista w zawodach rozegranych w ten weekend w Gdyni.

Autor: gdyniasport.pl Oto najlepszy triathlonista w zawodach rozegranych w ten weekend w Gdyni.

IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 [WYNIKI, ZDJĘCIA]: Niemcy najlepszymi triathlonistami. Jak wypadli Polacy?

2015-08-10 14:56

Mniej niż cztery godziny - tyle potrzebował światowej klasy triathlonista, Nils Frommhold do ukończenia pierwszych w historii Polski zawodów z cyklu IRONMAN 70.3. Na trzecim miejscu uplasował się Polak, Miłosz Sowiński.

W czasie 3:54:07 Niemiec pokonał trzy dystanse. Najpierw przepłynął 1.9 km, później przejechał rowerem 90 km i na końcu przebiegł nieco ponad 21 km. Triathloniści biegali ulicami Gdyni i Bulwarem Nadmorskim, pływali w Zatoce Gdańskiej, a na rowerach mijali ulice Gdyni i Rumi.  Uczestnicy walczyli tutaj o 35 przepustek na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3.

Swój debiut w triathlonie zaliczył Jasiek Mela, społecznik i podróżnik. Trasę kolarską oraz półmaraton pokonał przy pomocy protez ortopedycznych. Na mecie został powitany owacją na stojąco, przez kibiców zgromadzonych na mecie. W zawodach wzięli udział m.in.: aktorzy, Karolina Gorczyca i Jakub Wesołowski, prezenterzy Beata Sadowska i Maciej Dowbor, oraz wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu, posłanka Iwona Guzowska.

Zobacz zdjęcia z IRONMAN 70.3 Gdynia 2015!

3:54:07 - z takim czasem jeden z najlepszych triathlonistów na świecie – Nils Fromhold wygrał pierwsze w historii Polski...Posted by Gdynia on 9 sierpnia 2015