Kartka z kalendarza zamordowanego Pawła Adamowicza. W oczy rzuca się jeden szczegół

2021-01-12 10:28 jch
Paweł Adamowicz
Autor: EAST NEWS Paweł Adamowicz

13 stycznia miną dwa lata od tragicznego finału WOŚP. Gdy prezydent Paweł Adamowicz znajdował się na scenie w Gdańsku, został zaatakowany przez nożownika. Zmarł w szpitalu, po heroicznej walce lekarzy o jego życie. Dziennik "Fakt" na swojej stronie internetowej opublikował zdjęcie ostatniej kartki z kalendarza należącego do zamordowanego prezydenta Gdańska.

Pod datą 13 stycznia 2019 roku widzimy sporządzony przez śp. Adamowicz plan na niedzielę. W oczy rzuca się przede wszystkim napisany wielkimi literami skrót: "WOŚP", co daje do zrozumienia, jak wielką uwagę przywiązywał do tego wydarzenia włodarz Gdańska.

Poniżej widzimy rozpisany plan na niedzielę wraz z podanymi godzinami: "14 - 16 zbiórka pieniędzy", "17 Dzik" (chodzi o wizytę u gdańskiego radnego Piotra Dzika), "18 Sąd Okręgowy - demonstracje". Ostatnim punktem zaznaczonym w kalendarzu jest "światełko do nieba".

Czytaj też: Gdańsk: Wtargnął do sklepu, pobił ekspedientkę i ukradł pieniądze. Sprawca zatrzymany

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska w latach 1998 - 2019. Jego śmierć wstrząsnęła Polską. Adamowicz został zamordowany podczas finału WOŚP w Gdańsku.

- Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam - brzmiały ostatnie słowa zamordowanego Pawła Adamowicza.

Trwało światełko do niebo, gdy na scenę wszedł 27-letni nożownik - Stefan W. Kilka razy dźgnął nożem prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu. Miał 53 lata. Czytaj też: Paweł Adamowicz zginął dwa lata temu, a proces Stefana W. nie ruszył. Brat traci wiarę

Wydarzenia upamiętniające zamordowanego Pawła Adamowicza w tym roku, z powodu pandemii, będą skromniejsze i będą odbywać się za pośrednictwem internetu.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

To jest wojna - Protest przeciwko zakazowi aborcji Gdańsk