Kary dla kierowców [WIDEO, RAPORT]. Zobaczcie ten mocny film i szokujący dokument

2015-05-29 19:01
W całej Polsce już zaczęło się polowanie na kolejne prawa jazdy kierowców.
Autor: wikipedia.pl, Cezary P. W całej Polsce już zaczęło się polowanie na kolejne prawa jazdy kierowców.

Karać i zabierać prawa jazdy kierowcom? Przedstawiamy argument na tak i na nie. „Za”: robiący furorę w Trójmieście, ale i w całej sieci film. „Przeciw”: szokujący dokument rządowy.

Mija już ponad tydzień odkąd w Polsce wprowadzono w życie nowe prawo dla kierowców. Przypomnijmy, policjant ma teraz prawo zabrać kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, jeżeli ten przekroczył prędkość o 50 kilometrów na godzinę. Wcześniej za to przewinienie mógł "tylko" ukarać mandatem w wysokości 500 złotych, a kierowca dostawał 10 punktów karnych. Już kilkadziesiąt minut po wprowadzeniu nowych przepisów pierwszy kierowca w Polsce stracił w ten sposób prawo jazdy. W kilka dni w Gdyni aż czterech kierowców pożegnało się z dokumentem, uprawniającym do jazdy.

Ludzie od razu podzielili się na zwolenników i przeciwników nowego prawa. 

Tych pierwszych z pewnością podbudował w ich przekonaniach film, który w ostatnich dniach robi furorę w sieci. „Dziecko wjechał na hulajnodze prosto pod samochód. Na szczęscie auto zdążyło się zatrzymać. Dlaczego w mieście obowiązuje ograniczenie do 50km/h?” - pisze autor filmu. Gdyby kierowca jechał szybciej, cóż... tragedia gotowa. W komentarzach pojawiło się od razu wiele komentarzy: karać kierowców, którzy jadą zbyt szybko!, dobrze, że państwo zaostrza kary! I dalej w ten deseń. 

Trudno dyskutować z takimi emocjami (film robi wrażenie), ale przeciwnicy nowego prawa otrzymali niedawno potężny oręż w ich walce na argumenty. Portal brd24.pl opublikował szokujący w swej treści dokument Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co z niego wynika?

„Urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zaplanowali wprost, ilu kierowców i pieszych ma w tym roku przyłapać policja – a założenie jest takie, że ma ich zostać ukaranych więcej niż w roku 2014." - czytamy na portalu brd24.pl w artykule: "Ujawniamy: rząd wyznaczył, ilu kierowców ma ukarać policja w 2015 r." 

Rządowe założenia na 2015 r. dla policji są takie:
- „ujawnić” więcej niż 420 tys. wykroczeń popełnionych przez pieszych,
- „ujawnić” więcej niż 38 tys. wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych,
- „ujawnić” więcej niż 1,7 mln wykroczeń kierujących nieprzestrzegających przepisów dotyczących prędkości

Do tego policjanci mają w tym roku:
- wylegitymować więcej niż 685 tys. pieszych,
- wylegitymować więcej niż 6,3 mln kierujących,

Ciekawe, czy istnieje dokument, pokazujący, ile praw jazdy w całym roku polscy policjanci muszą zabrać kierowcom. Co sądzicie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE