W całej Polsce już zaczęło się polowanie na kolejne prawa jazdy kierowców.

i

Autor: wikipedia.pl, Cezary P. W całej Polsce już zaczęło się polowanie na kolejne prawa jazdy kierowców.

Kary dla kierowców [WIDEO, RAPORT]. Zobaczcie ten mocny film i szokujący dokument

2015-05-29 19:01

Karać i zabierać prawa jazdy kierowcom? Przedstawiamy argument na tak i na nie. „Za”: robiący furorę w Trójmieście, ale i w całej sieci film. „Przeciw”: szokujący dokument rządowy.

Mija już ponad tydzień odkąd w Polsce wprowadzono w życie nowe prawo dla kierowców. Przypomnijmy, policjant ma teraz prawo zabrać kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, jeżeli ten przekroczył prędkość o 50 kilometrów na godzinę. Wcześniej za to przewinienie mógł "tylko" ukarać mandatem w wysokości 500 złotych, a kierowca dostawał 10 punktów karnych. Już kilkadziesiąt minut po wprowadzeniu nowych przepisów pierwszy kierowca w Polsce stracił w ten sposób prawo jazdy. W kilka dni w Gdyni aż czterech kierowców pożegnało się z dokumentem, uprawniającym do jazdy.

Ludzie od razu podzielili się na zwolenników i przeciwników nowego prawa. 

Tych pierwszych z pewnością podbudował w ich przekonaniach film, który w ostatnich dniach robi furorę w sieci. „Dziecko wjechał na hulajnodze prosto pod samochód. Na szczęscie auto zdążyło się zatrzymać. Dlaczego w mieście obowiązuje ograniczenie do 50km/h?” - pisze autor filmu. Gdyby kierowca jechał szybciej, cóż... tragedia gotowa. W komentarzach pojawiło się od razu wiele komentarzy: karać kierowców, którzy jadą zbyt szybko!, dobrze, że państwo zaostrza kary! I dalej w ten deseń. 

Trudno dyskutować z takimi emocjami (film robi wrażenie), ale przeciwnicy nowego prawa otrzymali niedawno potężny oręż w ich walce na argumenty. Portal brd24.pl opublikował szokujący w swej treści dokument Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co z niego wynika?

„Urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zaplanowali wprost, ilu kierowców i pieszych ma w tym roku przyłapać policja – a założenie jest takie, że ma ich zostać ukaranych więcej niż w roku 2014." - czytamy na portalu brd24.pl w artykule: "Ujawniamy: rząd wyznaczył, ilu kierowców ma ukarać policja w 2015 r." 

Rządowe założenia na 2015 r. dla policji są takie:
- „ujawnić” więcej niż 420 tys. wykroczeń popełnionych przez pieszych,
- „ujawnić” więcej niż 38 tys. wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych,
- „ujawnić” więcej niż 1,7 mln wykroczeń kierujących nieprzestrzegających przepisów dotyczących prędkości

Do tego policjanci mają w tym roku:
- wylegitymować więcej niż 685 tys. pieszych,
- wylegitymować więcej niż 6,3 mln kierujących,

Ciekawe, czy istnieje dokument, pokazujący, ile praw jazdy w całym roku polscy policjanci muszą zabrać kierowcom. Co sądzicie?