Kompletnie pijany 19-latek siał postrach na ulicach Gdańska! To cud, że nikt nie zginął

i

Autor: KMP w Gdańsku Kompletnie pijany 19-latek siał postrach na ulicach Gdańska! To cud, że nikt nie zginął

Jak tak można?!

Kompletnie pijany 19-latek siał postrach na ulicach Gdańska! To cud, że nikt nie zginął

2023-02-01 8:47

Gdańsk: Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 19-latka, który pijany kierował samochodem i spowodował dwie kolizje drogowe. - Funkcjonariusze zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, które posiadał od 4 miesięcy - informuje nas funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego gdańskiej komendy, st. sierż. Justyna Chabowska.

Gdańscy policjanci informują nas, że w poniedziałek (30 stycznia 2023 r.) tuż po godzinie 15.00 policjanci z "drogówki" zostali poinformowani przez dyżurnego o zdarzeniu drogowym na al. Sucharskiego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-latek z Gdańska kierujący oplem podczas manewru omijania najpierw uderzył w stojący po prawej stronie jezdni samochód osobowy marki Seat, a następnie w naczepę samochodu ciężarowego marki Daf. - Mundurowi od mężczyzny wyczuli zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 19-latek był pod wpływem ponad 1,3 promila - wyjaśnia Justyna Chabowska z KMP w Gdańsku.

Gdańsk. Zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Na jaw wyszło coś jeszcze

Dodatkowo, po sprawdzeniu danych kierującego w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma uprawnienia do kierowania od 4 miesięcy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód, którym jechał, odholowali na parking strzeżony. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat.

- Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień - podsumowuje policjantka z Gdańska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Olsztyn. Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał prawie 4 promile!

Moda na trzeźwość szturmem zdobywa kolejnych wyznawców!

Posłuchaj i dowiedz się, czym jest NoLo.

Listen on Spreaker.