40-latek z Gdańska działał w galerii handlowej. Nie uwierzysz, co kradł przez kilka miesięcy

i

Autor: KMP w Gdańsku / CC Unsplash.com 40-latek z Gdańska "działał" w galerii handlowej. Nie uwierzysz, co kradł przez kilka miesięcy

No ładnie!

40-latek z Gdańska "działał" w galerii handlowej. Nie uwierzysz, co kradł przez kilka miesięcy

2023-01-05 8:18

Gdańsk: Złodzieje są w stanie ukraść wszystko, to wiemy nie od dziś. Dlaczego 40-latek przez kilka miesięcy polował akurat na taki łup? Na to pytanie na razie nie ma odpowiedzi. Dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Kartuskiej zatrzymali delikwenta. - Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Marek Kobiałko z KMP w Gdańsku.

W komunikacie gdańskiej policji czytamy, że w miniony poniedziałek (2 stycznia 2023 r.) po południu, dyżurny komisariatu na Kartuskiej otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów w galerii handlowej w Gdańsku przebywa mężczyzna podejrzany o kradzieże sklepowe. - Skierowani na miejsce dzielnicowi zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska, którego wskazali funkcjonariuszom pracownicy ochrony - wyjaśnia mł. asp. Marek Kobiałko z KMP w Gdańsku. Kulisy tej sprawy są co najmniej zastanawiające, ponieważ złodziej nie szukał kosztowności, ani też pieniędzy.

Gdańsk. Przez kilka miesięcy kradł... klocki!

Zatrzymany przez gdańskich funkcjonariuszy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci z komisariatu na Suchaninie ustalili, że podejrzany w ciągu kilku ostatnich miesięcy z jednego ze sklepów ukradł klocki warte ponad 1400 zł.

- 40-latek usłyszał dwa zarzuty w tej sprawie i za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy, ponieważ wcześniej był już karany za przestępstwa podobne. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności - podsumowuje policjant z Gdańska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Dom jak z horroru w Gdańsku! W Halloween na Jaśkowej Dolinie naprawdę straszy