Koronawirus z Chin. Gdzie jest? Interaktywna mapa

i

Autor: geralt / pixabay.com Gdzie jest koronawirus z Wuhan w Chinach? Sprawdź online - interaktywna mapa

Koronawirus w Gdańsku?! STRACH wśród studentów! "Chińskich uczniów poddano badaniom"

2020-01-28 15:00

Koronawirus z Chin rozprzestrzenia się dzień po dniu, godzina po godzinie. Dotarł już do Europy i niewykluczone, że niebawem dowiemy się o pierwszych przypadkach wykrytych w Polsce. Tymczasem studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku dzielą się w sieci swoimi obawami. Plotka o rzekomo poddanych kwarantannie uczniach z chińskiego Wuhan, obecnych na AWFiS od grudnia, rozgrzała do czerwoności całe uczelniane środowisko. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Koronawirus z Chin na gdańskiej uczelni? Poważne obawy studentów!

Niedoinformowani o aktualnej sytuacji studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu wysunęli zarzuty wobec rektora Moski i elekta Cięszczyka. - Wciąż milczą w sprawie bezpieczeństwa epidemiologicznego studentów, doktorantów i pracowników AWFiS. Dlaczego? Proszę ich pytać. Nam nie odpowiedzieli. Wysłaliśmy pytanie mailem. I głucho - czytamy we wpisie na stronie Nie chcemy takiej AWFiS na Facebooku.

Dopiero pytanie skierowane do gdańskiego sanepidu w sprawie koronawirusa i chińskich studentów wlało nieco spokoju w całą debatę. Jak się okazuje, siedem osób z Wuhan przebadano i nie stwierdzono u nich objawów infekcji. Całą grupę objęto nadzorem epidemiologicznym. Chińczykom przekazano też niezbędne informacje o tym, gdzie zgłosić się w razie wystąpienia niepokojących zmian w funkcjonowaniu organizmu.

Choć wszystko wskazuje na to, że zagrożenie nie występuje, studenci mają żal do władz uczelni. - Sprawa wydawałaby się prosta. Gdyby rektor Moska lub elekt Cięszczyk przekazali taką informację, nie czekając na pytania i nie zwlekając z odpowiedzią, kiedy pytanie zostało zadane. A oni milczą. Jeszcze raz pytamy, dlaczego? Czy w tej sytuacji możemy im ufać, w związku z możliwymi podróżami studentów do Chin w najbliższym okresie, w czasie świętowania Chińskiego Nowego Roku? - pytają retorycznie moderatorzy strony Nie chcemy takiej AWFiS.

Gdzie wykryto koronawirus? ZOBACZ INTERAKTYWNĄ MAPĘ!

Mapa może wczytywać się około minutę...

Koronawirus z Chin coraz bliżej Polski. Zobacz wypowiedź eksperta:

Koronawirus z Chin - poznaj szczegóły

Czytaj więcej: Koronawirus z Chin - objawy, leczenie, profilaktyka zakażenia [INFORMATOR]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE