Szybcy i szczodrzy! Wielkanocna akcja motocyklistów w dobie epidemii [ZDJĘCIA]

2020-04-12 14:00 OM / PT

Grupa motocyklistów z Trójmiasta dowiozła wielkanocne prezenty dla osób starszych w czasie narodowej kwarantanny. W ramach organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku akcji "Koszyczek dla seniora" paczki z żywnością trafiły do kilkuset beneficjentów. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Mieszkańcy Zaspy swoje działania rozpoczęli od akcji "Seniorze, zostań w domu". - Od wprowadzenia obostrzeń i zakazów, spowodowanych walką z koronawirusem, pomagamy wielu osobom starszym. Zaczęliśmy na Zaspie, ale rozszerzyła się już na niemal całe miasto. Nasza pomoc polega na tym, że robimy seniorom zakupy i wyręczamy ich w codziennych obowiązkach. Dzięki temu nie muszą wychodzić z domu i są bezpieczni - mówi Agnieszka Wierzbicka, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji.

- Jesteśmy dobrze zorganizowani. Seniorzy, którzy dzwonią do nas i którym pomagamy, wiedzą dokładnie, kto do nich przyjedzie. Bardzo dbamy o bezpieczeństwo osób starszych. Kupujemy we wskazanych sklepach, uzgadniamy ceny i rozliczamy się co do grosza. Wielu oszustów próbuje wykorzystać w tym trudnym czasie łatwowierność ludzi w podeszłym wieku. My działamy bezpiecznie i transparentnie. Nie zbieramy pieniędzy na żadne akcje i nic nie sprzedajemy, tylko pomagamy - tłumaczy pani Agnieszka.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

W czwartek mieszkańcy przyłączyli się do zbiórki Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i przekazali seniorom m.in. produkty nabiałowe, konserwy, makarony, cukier, ryż, oleje, słodycze, bakalie, miód, dżem, herbatę i ciastka.Wszystko zostało sprawiedliwie podzielone i rozwiezione przez motocyklistów. 

Starsze osoby, które chcą skorzystać z pomocy w ramach akcji "Seniorze zostań w domu", proszone są o kontakt telefoniczny z panią Agnieszką Wierzbicką pod numerem 660 684 055.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE