Koronawirus w Trójmieście. ZAMKNIĘTO sopockie sanatoria. "Martwa cisza" [ZDJĘCIA]

2020-03-24 10:15 OM / PT

Jeszcze niedawno sanatoria w Sopocie tętniły życiem. Kuracjusze przez cały rok rezerwowali miejsca z dużym wyprzedzeniem. W związku z pandemią koronawirusa ostatni goście musieli przerwać wypoczynek w ośrodkach. W poniedziałek zapadła tu martwa cisza. Sanatoria zostały zamknięte, a wkrótce mogą stać się miejscem kwarantanny dla osób zakażonych koronawirusem. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

O zawieszenie działalności sanatoriów w Sopocie od dawna apelował prezydent Jacek Karnowski. Wtórowała mu Izba Gospodarcza Uzdrowiska Polskie. Placówki jednak postawiono zamknąć dopiero w piątek, po wprowadzeniu stanu epidemii w całym kraju.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

Trzy działające w Sopocie sanatoria zamknięto do odwołania. Kuracjusze do poniedziałku musieli opuścić ośrodki, które nie będą teraz realizować żadnych świadczeń, również ambulatoryjnych. Obecnie sopockie sanatoria są przygotowywane do ewentualnego przyjmowania chorych zarażonych koronawirusem, jako miejsce odbywania kwarantanny. 

Zobacz także: Tak wygląda POGRZEB w czasie epidemii koronawirusa [SZCZEGÓŁY | ZDJĘCIA]

Mapa zarażeń koronawirusem w Polsce

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Akcja szycia maseczek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.