Zwierzęta w gdańskim zoo zamknięte na cztery spusty [WYJĄTKOWE ZDJĘCIA]

2020-04-08 13:45

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Gdański Ogród Zoologiczny został zamknięty dla zwiedzających. Za murami największego zoo w Polsce zostały przyzwyczajone do tłumów zwierzęta różnych gatunków. One również muszą odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji. Obecnie dostęp mają do nich jedynie opiekunowie. Dzięki ujęciom Marcina Gadomskiego, fotoreportera Super Expressu, możemy przenieść się na moment do oliwskiego zoo i zobaczyć, jak narodową kwarantannę spędzają jego mieszkańcy. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Przełom marca i kwietnia to czas, w którym Gdański Ogród Zoologiczny budzi się do życia. Mieszkające w nim zwierzęta coraz więcej czasu spędzają na powietrzu. Na swoich wybiegach, w klatkach oraz akwariach egzotyczni gdańszczanie godzinami ustalają między sobą przewodnictwo w stadach, nawiązują nowe romanse, kłócą się, godzą, bawią beztrosko i objadają wymyślnymi rarytasami.

Bezobjawowy koronawirus. Co może niepokoić? - CZYTAJ WIĘCEJ W "PORADNIKU ZDROWIE"

Z pozoru wszystko wygląda tak samo, ale brakuje przecież zwiedzających, którzy do odwołania mają zakaz wstępu do zoo w związku z epidemią koronawirusa. - Nie możemy doczekać się Waszych odwiedzin. Gdy tylko uporacie się z problemami, przyjdźcie do nas koniecznie. Czekamy na Was - zdają się mówić stęsknione oczy zwierzaków z gdańskiego zoo.

Wiosna w oliwskim zoo bez zwiedzających. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Koronawirus w Polsce. Aktualna mapa zarażeń:

Robot będzie walczył z koronawirusem!
Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE