Kościerzyna. Pięć osób pod lupą sanepidu! To może być koronawirus!

i

Autor: stevepb/Pixabay.com Wszystkie osoby, które mogą być zarażone koronawirusem, to mieszkańcy powiatu kościerskiego

Kościerzyna. Pięć osób pod lupą sanepidu! To może być koronawirus z Chin!

2020-02-05 16:40

Dwie z osób podejrzanych o zarażenie koronawirusem były niedawno w Chinach. Kolejna sprzątała samolot, którym podróżowali pasażerowie wracający z Państwa Środka, a dwie ostatnie leciały razem z osobami, które przebywały w Hongkongu. Mężczyzna znajdujący się pod lupą sanepidu spędził nawet kilka dni w szpitalu w Gdańsku, ale został już wypisany. Wszyscy to mieszkańcy powiatu kościerskiego.

Jak informuje "Dziennik Bałtycki", nosicielami koronawirusa może być pięć osób, które są pod lupą sanepidu w Kościerzynie. Dwie z nich były w Chinach, jedna sprzątała samolot z pasażerami wracającymi z Państwa Środka, a dwie ostatnie leciały do Frankurtu z osobami przebywającymi wcześniej w Hongkongu.

- (...) Działamy na podstawie wytycznych głównego inspektora sanitarnego oraz konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych. Nasz monitoring trwa 14 dni. Osoby te dwa razy dziennie muszą mierzyć sobie temperaturę i informować nas o wynikach. Jak na razie nie dzieje się nic niepokojącego (...) - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Grażyna Greinke, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościerzynie.

jak informuje "Dziennik Bałtycki", jedną z pięciu osób podejrzanych o zarażenie koronawirusem jest mężczyzna, który był w Chinach kilka tygodni temu. Miał podwyższoną temperaturę i trafił nawet do szpitala zakaźnego w Gdańsku, ale został już wypisany.

- (...) Gdyby osoby najbliższego kontaktu zauważyły u siebie np. podwyższoną temperaturę, to również muszą natychmiast poinformować służby sanitarne - dodaje Greinke.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE