Gdańsk: Ksiądz ZGWAŁCIŁ na plebanii 17-latkę. Później zwabił ją do sauny. JEST WYROK!

2020-03-17 7:15 OM / PT
Ksiądz Michał L. skazany za gwałty
Autor: Marcin Gadomski Ksiądz Michał L. skazany za gwałty

Nawet pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w ogłoszeniu tego wyroku! Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał księdza Michała L. (37 l.) na 12 lat więzienia za dwukrotny gwałt na młodej dziewczynie. Kapłan musi zapłacić swojej ofierze 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Czy kara jest wystarczająca?

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny - CZYTAJ WIĘCEJ

Duchowny miał dopuścić się dwóch gwałtów. Zdarzenia te miały miejsce w 2011 roku, gdy sprawca był wikariuszem w parafii Matki Bożej Bolesnej na gdańskiej Przeróbce. Do pierwszego ataku 28-letniego kapłana na bezbronną 17-latkę doszło na plebanii. Niedługo później ksiądz Michał L. zadzwonił do Agnieszki i prosił o wybaczenie. W ramach przeprosin zaprosił ją na saunę gdzie... ponownie ją zgwałcił.

Dziewczyna o wszystkim opowiedziała matce, która wspólnie ze znajomym księdzem zawiadomiła prokuraturę. We wrześniu ubiegłego roku Michał L. odbywał już posługę w parafii Św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi. Tam go aresztowano. W grudniu rozpoczął się jego proces, w którym zeznawał m.in. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Zobacz także: KSIĄDZ GWAŁCICIEL służył w sześciu parafiach! Oto droga POTWORA z Gdańska

Michał L. do końca przekonywał o swojej niewinności. W poniedziałek (16 marca) Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe skazał księdza za gwałty na parafiance na 12 lat więzienia. Wikary musi zapłacić swojej ofierze 100 tysięcy złotych odszkodowania i przez 15 lat nie może się do niej zbliżać na odległość mniejszą niż 50 metrów. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także: Ksiądz w Gdańsku dwa razy zgwałcił 17-latkę? Szokujące ustalenia

KORONAWIRUS W TRÓJMIEŚCIE. ZOBACZ NIEZWYKŁE ZDJĘCIA:

52570 Express Biedrzyckiej - Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.